50 tys. zł przekaże Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie na organizację koncertu plenerowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Wszystkie dotychczasowe występy tego prestiżowego zespołu w Bardzie, które relacjonowaliśmy w naszym portalu, cieszyły się zawsze entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność.

Tym razem „Śląsk” miał wystąpić z sekcją baletową, która dotąd do Barda nie przyjeżdżała. Niestety sytuacja epidemiczna zmusiła organizatorów do zasadniczej zmiany planów. Jak poinformował burmistrz. Barda Krzysztof Żegański, po wizycie w siedzibie „Śląska” w Koszęcinie ustalono, że w sierpniu br. będzie zarejestrowane profesjonalne nagranie koncertu „Śląska” z Bardem w tle (niestety bez udziału publiczności).

Ma także być zorganizowany Ogólnopolski Przegląd Muzyczny dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II. Atrakcją lata mają być wieczorne iluminacje na wybranych obiektach w przestrzeni miejskiej Barda. Jak zapowiada włodarz Miasta Cudów ideą przygotowywanego wydarzenia było uczczenie 100 urodzin Papieża Polaka oraz prezentacja tego co kochał i do czego tęsknił z Watykanu, czyli polskiego folkloru.

Wszystkie wydarzenia, jakie planował magistrat Barda będą mieć skromniejszą formę w stosunku do planów układanych od wielu miesięcy, ale ich nowa wersja ma być również pełna atrakcji oraz bogatego przesłania duchowego i artystycznego klimatu. Bardo ma zatem nadal ambicję, aby zapewnić mieszkańcom i gościom miasta wielu pozytywnych i pięknych przeżyć.

Burmistrz Barda Krzysztof Żegański swój wpis na portalu społecznościowym zakończył pisząc: Dziękuję za wsparcie naszych zamierzeń Panu posłowi Marcinowi Gwoździowi. O wydarzeniu będę Państwa informował na bieżąco.

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz