Dolny Śląsk to obszar licznych inwestycji drogowych. Jedna z nich połączy Świdnicę z Ostródą drogą ekspresową S5. Województwo dolnośląskie przygotowuje się do realizacji trasy między Sobotką, a Bolkowem, a w województwie kujawsko-pomorskim prace już ruszyły.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała, że droga ekspresowa S5 dzięki swojemu zasięgowi i powiązaniom z bazowymi elementami sieci drogowej w kraju, stanie się kluczowym ciągiem komunikacyjnym spełniającym wszystkie europejskie standardy. Już w pierwszej połowie października br. kierowcy mogli poruszać się 18-kilometrowym odcinkiem drogi od węzła Szubin Północ do węzła Żnin Północ.

To kolejny fragment S5, który przybliża nas do ukończenia szybkiego i bezpiecznego połączenia drogowego między Bydgoszczą, a Poznaniem. Nie zatrzymujemy się i przygotowujemy już kolejne ważne połączenie w ramach S5. W 2020 roku zakończyliśmy I etap, czyli Studium Korytarzowe dla odcinka od Ostródy do Nowych Marz. – uważa p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk tłumaczy, że S5 to jedna z najważniejszych inwestycji w Polsce. Rząd rozszerzył finansowanie Programu Budowy Dróg Krajowych, m.in. z myślą o budowie kolejnych odcinków S5 – informuje szef resortu. Warto pamiętać, że na Dolnym Śląsku od 2017 roku kierowcy korzystają z blisko 50-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 od Wrocławia do Korzeńska. Odcinek obsługuje sześć węzłów drogowych oraz MOP Wisznia Mała i Morzęcino.

We wrześniu zeszłego roku rząd przyjął nowelizację rozporządzenia w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych, dzięki czemu możliwe stało się rozpoczęcie prac przygotowawczych do rozbudowy S5. Planowany tzw. „dolnośląski igrek” w postaci odcinka drogi ekspresowej S5 będzie przebiegał od węzła Bolków na istniejącej drodze ekspresowej S3 do połączenia z przyszłą drogą ekspresową S8, o czym informowaliśmy w naszym portalu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz