KULTURAVIDEO

Pusto

0

(Puste miasto. Wschodzi słońce) Puste miasto wokół nas. Wschodzi słońce, zwalnia czas. Na plecach czuję twoją dłoń, wysyła ciepło aż po kość. Twój głos, mój szept splecione w jedną całość. Na wskroś po grób jak może to być mało? Ty chcesz, ja nie, ja nie! I jak będzie teraz noc. I jaki będzie teraz dzień. Zapadam się. A jeśli to był błąd czy to jest wciąż mój dom? Kim jestem teraz ja, gdy nie ma cię obok mnie. (Puste miasto. Wschodzi słońce) Za oknem szaro, zimno mi. Wspomnienia drażnią jak zły film. Zapalam światło, czuję brak. Oglądam zdjęcia jeszcze raz. Twój głos, mój szept splecione w jedną całość. Na wskroś po grób jak może to być mało? Ty chcesz, ja nie, ja nie! I jak będzie teraz noc. I jaki będzie teraz dzień. Zapadam się. A jeśli to był błąd czy to jest wciąż mój dom? Kim jestem teraz ja? I jak będzie teraz noc, i jak będzie teraz noc? I jaki będzie teraz dzień? Zapadam się. A jeśli to był błąd czy to jest wciąż mój dom? Kim jestem teraz ja. I jak będzie teraz noc…

Długo czekał na swój odpowiedni moment i nareszcie nadszedł czas, kiedy mam odwagę pokazać swoje wnętrze w innym wymiarze niż dotychczas. Utwór jest osobisty. Porusza jednak problem straty, z którą spotkał lub spotka się każdy z nas, więc pozostawiam wolną interpretację tak, żeby każdy mógł odnaleźć kawałek siebie w mojej historii – tak napisała Alicja Szemplińska o swoim najnowszym utworze, jaki miał premierę w połowie października br. Tę młodą wokalistkę polska publiczność odkryła po zwycięstwie w 10. edycji programu „The Voice of Poland” i wygranych preselekcjach do odwołanego konkursu Eurowizji 2020. Jej pierwszy hitowy utwór prezentowaliśmy w naszym portalu w minione wakacje letnie. Fani bardzo młodej, ale też bardzo utalentowanej i dysponującej niezwykłym głosem wokalistki są przekonani, że Alicja właśnie z tą niezwykle sentymentalną i przejmującej opowieści, która płynie z jej ust powinna wystąpić w plebiscycie Eurowizji 2021.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz