KULTURAVIDEO

Gdzieś

0

Patrzę w niebo, kosmos milczy, chmury mkną. A ja znów zataczam krąg. Idę prosto tam, gdzie kiedyś był mój dom, wdycham las, mam w ustach smog. Dziwne to uczucie. Już tu nie należę. I wiem, i wiem, i wiem, to nie to. Po co ciągle wracam? Czego się spodziewam? Choć wiem, choć wiem, choć wiem, to nie to… Raz, dwa, trzy, nie mam wielu żyć. Robię zwrot i doganiam czas. Co ma być, będzie dobrze mi, choćby grad odciął drogę znajdę swoje miejsce. Gdzieś, gdzieś jest, jest. Gdzieś, gdzieś jest, jest. Gdzieś jest, gdzieś jest, gdzieś jest. Patrzę w niebo, gwiazdy poprowadzą mnie. Tam, gdzie chcą, poddam się. Może nie mam wpływu na nic, kto to wie. Wczoraj źle, jutro lżej. Dziwne to uczucie. Nigdzie nie należę. Mój dom, mój dom, mój dom jest tam, gdzie ja. Czuję zapach lasu w samym centrum miasta. Mój dom, mój dom, mój dom jest tam, gdzie ja. (…) Raz, dwa, trzy, nie mam wielu żyć. Robię zwrot i doganiam czas. Co ma być, będzie dobrze mi, choćby grad odciął drogę. Znajdę swoje miejsce. Gdzieś…

Alicja Szemplińska stworzyła nowy singiel „Gdzieś” wspólnie z Karoliną Kozak i Bogdanem Kondrackim. Jak czytamy w zapowiedzi, utwór jest metaforą poszukiwania swojego miejsca na świecie — gdziekolwiek i u boku kogokolwiek ono jest. Motyw poszukiwania od dawna jest obecny w sztuce i literaturze i zawsze w niej będzie, bo człowiek to istota poszukująca. Każdy z nas poszukuje swojego miejsca, które może być metaforą miłości, przyjaźni, rodziny i oczywiście szczęścia. „Gdzieś” jest dla mnie piosenką wyjątkową. To moja wewnętrzna droga, pełna różnych emocji. Mocno wierzę, że każdy z nas był na tym etapie w swoim życiu i może się utożsamić z tym utworem — mówi młoda wokalistka. Alicja Szemplińska dała się poznać większej publiczności w The Voice of Poland, a później podczas eurowizyjnego koncertu Światło dla Europy. Artystka miała reprezentować nasz kraj, podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie, jednak przez pandemię koronawirusa wydarzenie się nie odbyło. Młoda piosenkarka słynie z niesamowitej barwy głosu, którą potrafi ukoić i zachwycić niejedną osobę. Na swoim koncie ma już kilka autorskich singli. Twórczość dziewczyny spotyka się z pozytywnymi komentarzami i nie ma co się dziwić.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz