• Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.

109 km/h to prędkości z jakimi  amatorzy szybkiej jazdy zostali zatrzymani 11 marca na drogach gminy i miasta Świdnica, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości do 50km/h. 44-letni  mieszkaniec powiatu ząbkowickiego przekroczył dozwoloną prędkość o 59km/h  jadąc samochodem osobowym  na terenie gminy Świdnica, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyzna na miejscu został ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych, ale chyba co najbardziej 44-latek musiał pożegnać się  z prawem jazdy, które może odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące musiała pożegnać się również 22-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego. Kierując samochodem osobowym przekroczyła prędkość również o 59 hm/h. Została zatrzymana na ulicy Esperantystów w Świdnicy w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h. Na miejscu otrzymała mandat oraz 10 punktów karnych.

Ponawiamy apel o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz „zdjęcie nogi z gazu”. Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

  • Dzień wcześniej, około godz. 16:00 w Jaworzynie Śląskiej, funkcjonariusze świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej auto, którego kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ruszył w drogę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd – grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które nie posiadały nigdy uprawnień, z różnych powodów utraciły wcześniej prawo jazdy, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz