Od ubiegłego tygodnia można w Kłodzku trenować klasyczny boks w ramach nowopowstałego stowarzyszenia sportowego Radwan Boxing Team.

Zajęcia odbywają się w czterech grupach: w grupie początkującej i średniozaawansowanej, w zaawansowanej oraz w grupie dla dzieci i dla kobiet. Prowadzący zajęcia w Stowarzyszeniu Rafał Radwański podkreśla, że trenujący w nowej szkole będą się uczyć przede wszystkim pokory, szacunku, wiary w siebie. Chcę uczyć walki, walki z problemami, z którymi człowiek ciągle musi się mierzyć. Boks taki właśnie jest i tego wymaga. Stajesz twarzą w twarz ze strachem i walczysz. Dla niektórych to będzie wyładowanie emocji, a dla niektórych dobra zabawa czy rekreacja. Dla jeszcze innych, to będzie także walka z samym sobą, coś co może pokazać innym, że walcząc można wiele osiągnąć, zawodowstwo, amatorstwo, mistrzostwo, życie.

Rafał Radwański ze sportami walki jest związany od 2008 r. Zaczął od boksu i boksu tajskiego w kłodzkiej filii warszawskiej Palestry prowadzonej przez trenera kadry narodowej Łukasza Roli. Boksu uczyłem się w znanym w Polsce Dzierżoniowskim Klubie Bokserskim. Kurs instruktora boksu odbył w Polskiej Akademii Kultury i Sportu w 2019 r.

Zapraszam na zajęcia w salce przy ul. Zamiejskiej 31. Zachęcam każdego do treningu, dzieciaki i dziewczyny także. Dla dziewczyn mamy osobną przebieralnię, dysponujemy toaletami, kabinami prysznicowymi, pralką. Możesz robić wszystko lub cokolwiek. Ja zachęcam do nauki boksu – podsumowuje Rafał Radwański.

Poprzez: 24klodzko.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz