Przywrócenie połączenia kolejowego do Bielawy nastąpiło pod koniec 2019 r. Nawet trudny okres pandemii nie podważył potrzeby działania tej linii, o czym informowaliśmy w serwisie video naszego portalu. Powstał jednak inny problem, dokuczliwy dla mieszkańców miasta.

Sprawa dotyczy przejście przez tory linii kolejowej nr 341 prowadzącej do dworca Bielawa Zachodnia. Odkąd składy pociągów Kolei Dolnośląskich wróciły do regularnych kursów, działkowcy ROD „Wolność” dostęp do swoich ogrodów mają utrudniony. Jest tak ze względu na zamknięcie utartej przez lata ścieżki w okolicy targowiska miejskiego.

Urzędnicy magistratu w Bielawie, reagując na liczne uwagi działkowiczów, zabiegały w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei we Wrocławiu o zorganizowanie bezpiecznego przejścia dla pieszych przez torowisko. Postulat zdaje się mieć szansę na realizację. W ubiegłym tygodniu zarządca linii kolejowej reprezentowany przez firmę projektową, wystąpił do Urzędu Miejskiego z wnioskiem o uzgodnienie projektu technicznego inwestycji.

Powstać ma na torowisku linii kolejowej nr 342 przejście dla pieszych kategorii „E”. Według klasyfikacji oznacza to „przejścia dla pieszych wyposażone w: półsamoczynne systemy przejazdowe lub samoczynne systemy przejazdowe albo kołowrotki, barierki lub labirynty”.

Zgodnie z deklaracją DSDiK, po uzyskaniu pozwolenia na budowę rozpocznie się długo oczekiwany przez działkowców proces inwestycyjny – informuje burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj.

Komentarze

Zostaw swój komentarz