DzierżoniówVIDEO

Kolej impulsem rozwoju miasta – z Bielawy bliżej do Wrocławia [VIDEO]

1

Bielawa to prawie 40-tysięczne, niezwykle piękne, miasto położone na Dolnym Śląsku u podnóża Gór Sowich.

Przez wiele lat miasto dobrze prosperowało, między innymi dzięki prężnemu przemysłowi włókienniczemu, ale niestety po jego upadku w latach 90. przeżywało wielki kryzys gospodarczy i infrastrukturalny. Po dawnej linii kolejowej pozostały tylko wspomnienia. Teraz miasto odradza się, stawia na turystykę, ekologię no i na kolej, która od grudnia ubiegłego roku znów połączyła Bielawę ze stolicą regionu Wrocławiem. Stało się tak dzięki wysiłkom dolnośląskich samorządowców. Mieszkańcy nie mają wątpliwości – to udana inwestycja.

Koszt remontu linii kolejowej z Wrocławia do Bielawy wyniósł około 11 mln zł, ale zdaniem radnego Patryka Wilda – przewodniczącego komisji polityki rozwoju regionalnego i gospodarki w sejmiku województwa dolnośląskiego – opłacał się. Będziemy remontować także inne odcinki lin kolejowych na Dolnym Śląsku – dodaje samorządowiec.

To dla nas duża szansa prorozwojowa – mówi burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj. Chcemy walczyć o Bielawę jako miasto przodujące w ekologii i turystyce, takie połączenie ze stolicą województwa da nam też szansę na nowych inwestorów – podkreśla włodarz. Zobacz nasze video.

Być może to będzie kolej życia dla mieszkańców Bielawy. to piękne i urokliwe miasto na Dolnym Śląsku zyskuje nowy impuls do rozwoju.

Łukasz Ciona

1 Komentarze

  1. Jakie 40-tysięczne i niezwykle piękne? Według zgłoszenia na śmieci – podobno 24 tysiące, miasto wyludniające się i zaniedbane.

Zostaw swój komentarz