Dolny ŚląskWałbrzychVIDEO

Prezes Anna Żabska: „Miejsce wciąż inspirujące i intrygujące – architektura, przyroda i historia w Zamku Książ” [VIDEO]

0

Atuty Dolnego Śląska, walory Zamku Książ, promocja krajobrazowych zalet regionu i wszelkie inne inicjatywy związane z pobudzeniem ruchu turystycznego to główne tematy rozmowy z Anną Żabską – prezes spółki Zamek Książ w Wałbrzychu.

Odtwarzanie wszystkiego, co przybliża wałbrzyski Zamek Książ do jego pierwotnej świetności, kreowanie nowych form jego zwiedzania, ale też kształtowanie coraz bogatszej palety wrażeń dla zwiedzających, to codzienne wyzwanie spółki komunalnej, która zarządza i wzmacnia potencjał tego niezwykłego miejsca. Wiele jest śladów i przesłanek potwierdzających hipotezy o tym, że wałbrzyski zamek i otaczające go konstrukcje miały być ważnym ośrodkiem zarządzania III Rzeszą – mówi nam prezes Anna Żabska. Zachęca przy tym, aby udając się na zwiedzanie Zamku Książ zaplanować rekonesans po podziemiach stanowiących ogniwo wielkiego kompleksu Riese, jaki budowany był w czasach niemieckich na potrzeby wojenne nazistowskiego państwa niemieckiego.

Gospodyni wałbrzyskiego kompleksu pałacowo-ogrodowego, który już odwiedzaliśmy kilka dni temu w serwisie video naszego portalu, zapewnia, że spacer po wnętrzach zamku i wszelkie proponowane turystom indywidualnym czy też rodzinom lub grupom zorganizowanym trasy zwiedzania zapewniają bezpieczeństwo związane z zagrożeniem epidemicznym. Zobacz nasze video.

Piękny, wielki, bogaty w historię, pełen nadal wyjaśnianych zagadek przeszłości, otoczony cudowną przyrodą, fascynująco położony – Zamek Książ w Wałbrzychu – jest miejscem, do którego warto przybyć na wielogodzinny samotny lub wspólny z innymi osobami spacer. Pachnie tajemniczością i urzeka malowniczością – to wyjątkowy punkt na mapie. A zatem #OdkryjDolnyŚląsk

Łukasz Ciona

Komentarze

Zostaw swój komentarz