W minioną sobotę we wczesnych godzinach porannych spłonął dach na zabytkowej i niedawno rewitalizowanej kamienicy na ul. Głównej w Bardzie. Zdarzenie to sygnalizowaliśmy w naszych serwisach społecznościowych.

Gdy pojawił się ogień, kilkanaście osób – mieszkańców budynku – opuściło swoje mieszkania zanim na miejsce dotarły służby pożarnicze i ratownictwa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pogorzelcy, z inicjatywy samorządu gminnego, zostali tymczasowo zakwaterowani w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie.

Już w pierwszych godzinach po tym fatalnym zdarzeniu samorząd Barda apelował się o pomoc materialną dla poszkodowanych w wyniku pożaru. Stracili oni cały swój majątek. Potrzebne podstawowe środki higieny osobistej lub inną pomoc materialną można nadal dostarczać do Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie (kontakt tel: 693345734 lub 667766229).

Bardzo dziękuję wszystkim za tak ogromną reakcję na nasz sobotni apel. Pokazuje to, jak w obliczu tragedii i wielkiego nieszczęścia, które dotknęło rodziny z Barda, potrafimy się zjednoczyć i zorganizować. Od soboty, również uruchomiliśmy zbiórkę na pomoc pogorzelcom z ul. Głównej w Bardzie – poinformował burmistrz Barda Krzysztof Żegański.

Dach nad głową straciło 7 rodzin. Jak wynika z informacji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, poddasze kamienicy uległo całkowitemu zniszczeniu, a reszta lokali mieszkalnych jest zalana po działań ratowniczych pożarników. Podczas działań gaśniczych prowadzonych na zewnątrz zawaliła się część stropu na klatkę schodową. Obecnie budynek nie nadaje się do zamieszkania i jest wyłączony bezterminowo z użytkowania. Poziom strat szacuje się na ok. 1 mln zł.

Uruchomiona została publiczna zbiórka środków na rzecz pomocy poszkodowanym. Dostępna jest poprzez platformę internetową zrzutka.pl – aby dołączyć do wsparcia wystarczy kliknąć TUTAJ.

Poprzez: Gmina Bardo

Foto: ExpressMiejski.pl / Gmina Bardo

Komentarze

Zostaw swój komentarz