ZiębiceVIDEO

Plany trzeba było zmienić, ale będą realizowane – do Henrykowa przyjedziemy jak nie teraz, to wkrótce [VIDEO]

0

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów. Samorządy i wiele innych instytucji musi na nowo układać kalendarz wydarzeń, jakie były planowane i częstokroć długo przygotowywane na pierwsze półrocze 2020 roku.

Tak też jest w gminie Ziębice, gdzie niedawno odkryto niezwykłe skarby w kościelnej kapsule – zobacz naszą relację na ten temat. Nie odbędzie się tu wiele starannie i żmudnie planowanych wydarzeń, a przynajmniej nie ma na to perspektyw w najbliższych tygodniach i miesiącach. Rok 2020 to 750-lecie zapisania pierwszego polskiego zdania w Księdze Henrykowskiej. Na tę okoliczność planowano cały cykl bardzo różnych spotkań i imprez, dzięki którym gmina chciała zaakcentować swoje atuty na mapie Dolnego Śląska. Ten plan musi być przełożony na bardziej sprzyjający termin, o czym mówi nam burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz. Zobacz nasze video.

Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy na co dzień sprawiają, że dawny klasztor cysterski tętni życiem i jest odwiedzany przez turystów, również widzą, że z dnia na dzień to miejsce jest jakby puste. Szkoła jednak konsekwentnie chce realizować zamierzenia inwestycyjne i nade wszystko edukacyjne, o czym mówi nam ks. Krzysztof Deja – dyrektor KLO.

Wszyscy musieliśmy wiele planów zmienić. Na horyzoncie widać jaskółki powrotu do normalności, ale z pewnością nie będzie ona już taka sama, jak przed kryzysem epidemicznym. Wszyscy jednak wierzymy, że jeśli nie w krótkim, to dłuższym dystansie czasu odzyskamy radość życia i będziemy też mogli przybyć do przepięknego i niezwykle bogatego w historię Henrykowa – miejsca symbolizującego polskość.

Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz