Zespół ratownictwa medycznego z Kłodzka transportował pacjenta do oddziału psychiatrycznego zakaźnego. Gdy karetka znajdowała się na autostradzie A4 w drodze z Nowej Rudy do Bolesławca, ratownicy zostali zaatakowani nożem, a po zjechaniu na pobocze arterii i zatrzymaniu ambulansu, sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do napaści doszło ok. godz. 2.00 w karetce znajdującej się na 73 km autostrady A4. Ratownik medyczny został zaatakowany nożem przez pacjenta. Karetka zatrzymała się na zjeździe z autostrady. Pacjent po zadaniu ratownikowi ośmiu ciosów w klatkę piersiową zbiegł z karetki o czym powiadomiono Policję.

Do udzielenia pomocy rannemu ratownikowi zadysponowano zespoły z Legnicy i z Chojnowa. Na drodze wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po ustabilizowaniu stanu poszkodowanego ranny ratownik medyczny został przewieziony do szpitala w Bolesławcu, gdzie był operowany. Według informacji udostępnionej przez Zespól Ratownictwa Medycznego w Chojnowie, ranny ratownik czuje się dobrze i odniesione rany nie są groźne dla jego życia.

Napastnik odbywał kwarantannę w związku z podejrzeniem koronawirusa. Z powodu problemów psychicznych pogotowie wiozło go do szpitala jednoimiennego w Bolesławcu. Jest obecnie poszukiwany przez Policję i inne służby.

AKTUALIZACJA: 25.03.2020 – 22:00

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prokurator Lidia Tkaczyszyn poinformowała, że napastnik, który był przewożony przez załogę karetki do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu i w trakcie transportu zaatakował nożem ratownika medycznego, został zatrzymany przez policję.

Według komunikatu prokuratury mężczyzna został poddany badaniom pod kątem stanu psychotyczny, w jakim się znajdował, gdy wezwano do niego tę karetkę. Natomiast śledztwo jest prowadzone w sprawie usiłowania zabójstwa ratownika medycznego, czyli funkcjonariusza na służbie.

Za usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza na służbie grozi surowsza kara, minimum 12 lat więzienia lub 25 lat, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

RELACJA I FOTO: Zespól Ratownictwa Medycznego w Chojnowie

Komentarze

Zostaw swój komentarz