Dziewięć niesamowitych atrakcji, dziewięć intrygujących haseł, a wszystko przedstawione na bilbordach rozsianych po Dolnym Śląsku i największych miastach Polski – tak Dolny Śląsk zachęca do odkrywania swoich tajemnic. Za nami inauguracja nowej kampanii promocyjnej regionu.

Koronawirus sprawił, że w tym roku wielu z nas nie wybierze się na zagraniczne wakacje. Powody – pandemia, obawa przed dalekimi podróżami. Na Dolnym Śląsku i w pięciu ościennych województwach rozpoczęła się kampania promująca urlopy i krótki wypoczynek w naszym regionie.

Dochody branży turystycznej w Polsce w ostatnich miesiącach drastycznie zmalały. Według badań Urzędu Statystycznego w kwietniu z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało 86,4 tys. turystów, którym udzielono 326,2 tys. noclegów. W porównaniu z kwietniem ubiegłego roku było to mniej odpowiednio o 96,5% i o 94,5%! Spadek liczby turystów odnotowano również w maju. Według szacunków liczba osób korzystających z noclegów w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego była niższa o ok. 88,1%.

Turystyka jest jedną z tych branż, które najsilniej odczuły negatywne skutki pandemii koronawirusa. Warto zauważyć, że jest to jednocześnie branża, która od lat znacząco wpływa na funkcjonowanie Dolnego Śląska, kreując zatrudnienie, ale też rozwój regionalny. Właśnie dlatego tak ważne jest wsparcie dolnośląskiej turystyki – mówi marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Już w maju wiedzieliśmy, że:

  • 87% Polaków zdecydowało, że swoje wakacje spędzi w Polsce,
  • 59% planujących wyjazd chce spędzić urlop w regionie innym niż mieszka,
  • 69% doceni miejsca, w których możliwe jest zachowanie społecznego dystansu.

Branża turystyczna potrzebuje dziś wsparcia i każdy może dołożyć do niego cegiełkę. Hotele, pensjonaty, restauracje, muzea, lokalne atrakcje – aby wesprzeć region trzeba go… po prostu odkryć. Poprzez kampanię promujemy nasz region, który ma wiele do zaoferowania. Od gór, po stawy milickie czy przeróżne zabytki. W ten sposób chcemy zachęcić do zwiedzania Dolnego Śląska, a obecność turystów, to najlepsza pomoc dla branży turystycznej – mówi członek zarządu województwa dolnośląskiego Paweł Wybierała.

Województwa: lubuskie, łódzkie, wielkopolskie, śląskie, opolskie i w końcu dolnośląskie – w tych wszystkich miejscach zapraszamy do odwiedzenia i odkrywania najpiękniejszych miejsc naszego regionu. Warto wyjechać z miasta, by zobaczyć więcej, bo przecież Dolny Śląsk to województwo z największą liczbą zabytków w Polsce i przyrodą, która oferuje niezapomniane widoki. Bilbordy na Dolnym Śląsku i w ościennych województwach zachęcają do zgłębienia historii, ukazują różnorodne miejsca, aby trafić do osób o różnych zainteresowaniach:

ODWIEDŹ MIEJSCA NIEZDOBYTE! – bilbord promujący obiekty obronne, m.in. Twierdzę Srebrna Góra– największą niezdobytą twierdzę górską w Europie (https://dolnyslask.travel/odkryj_dolny_slask/odwiedz-miejsca-niezdobyte/) To tutaj przeplatają się losy dawnej i współczesnej wojskowości – od konfliktów toczonych przez armię pruską po II wojnę światową. Niesamowita historia łączy się z atrakcjami w okolicy, m.in.:

  • Srebrna Góra jest świetną bazą wypadową w zachodnią część Gór Bardzkich i wschodnią część Gór Sowich
  • Trasy na terenie Srebrnej Góry są częścią Strefy MTB Sudety, która jest największym i pierwszym w Polsce systemem górskich tras rowerowych o łącznej długości 550 km.
  • Ekstremalne przejazdy na linach 570 metrową trasą wśród drzew i historycznych murów, a wszystko to z widokiem na najpiękniejszą panoramę gór sowich i bardzkich.

 

KOLEJ NA ZABYTKI – czyli promocja Dolnośląskiego Szlaku Zabytków Techniki, na którym znajduje się aż 20 nietuzinkowych miejsc wartych odwiedzenia, m.in. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Muzeum  Papiernictwa, Muzeum Motoryzacji, Huta Szkła Kryształowego Julia, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Muzeum Powozów Galowice, Hydropolis, czy Kopalnia Uranu Kletno (pełna lista obiektów dostępna na stronie https://mapazabytkow.pl/)

ZNAJDŹ SWOJĄ TRASĘ – malownicze ścieżki i trasy rowerowe na terenie Dolnego Śląska – (szczegółowe informacje na temat rekomendowanych tras na stroniehttps://www.rowerem.info/)

DAJ SIĘ OCZAROWAĆ– promująca dolnośląskie zamki, m.in. Zamek Czocha (więcej informacji na stronie https://dolnyslask.travel/zobacz/zamki/)

THE MOST BEAUTIFUL – ukazujący Wrocław – miasto mostów

MAMY ŚWIETNE WIDOKI NA PRZYSZŁOŚĆ –ukazujące walory turystyczne rejonów górskich i podgórskich, m.in. Karkonosze https://dolnyslask.travel/odkryj_dolny_slask/mamy-swietne-widoki-na-przyszlosc/

NA ZDROWIE! – przypominający, że to właśnie na Dolnym Śląsku jest najwięcej miejscowości uzdrowiskowych w Polsce https://dolnyslask.travel/odkryj_dolny_slask/na-zdrowie/

BĄDŹ ZDRÓW JAK RYBA – przedstawiającyStawy Milickie – największy w Europie kompleks stawów rybnych https://dolnyslask.travel/odkryj_dolny_slask/badz-zdrow-jak-ryba/

ZGŁĘBIAJ TAJEMNICE – zachęcającej by zajrzeć nieco głębiej… np. do Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie – jednej z najdłuższych i najgłębszych jaskiń w Polscehttps://dolnyslask.travel/odkryj_dolny_slask/zglebiaj-tajemnice/

To tylko kilka przykładów atrakcji którymi możemy się pochwalić. Takich miejsc w regionie mamy oczywiście więcej. Liczymy na to, że zwiedzając te promowane podczas kampanii, nasi goście odkryją pozostałe, a zapewniam, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

Więcej informacji:

https://dolnyslask.travel/

https://pl-pl.facebook.com/DolnySlaskPL/

https://www.instagram.com/dolnyslask/

1 Komentarze

  1. […] Dla wsparcia branży turystyczną w regionie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego kontynuuje kampanię #OdkryjDolnyŚląsk i prezentuje cykl filmów – przewodników. Trzy z nich już są dostępne i zachęcają do lokalnej turystyki, kolejne przed nami! Pierwsza część kampanii, opierająca się na bilbordach zachęcających do odwiedzenia regionu, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Na ten temat informowaliśmy w naszym portalu. […]

Zostaw swój komentarz