• Policjanci z wałbrzyskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 67-latka, który sprzedawał nielegalny tytoń i własnoręcznie robione papierosy bez wymaganych polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze w jego mieszkaniu zabezpieczyli prawie 5 kg tzw. „krajanki” i 600 sztuk nielegalnych papierosów. Z tego tytułu straty Skarbu Państwa wyniosły ponad 5 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar i uwodnili mężczyźnie posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych jak i wprowadzanie ich do obrotu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu sprawcy mienie o wartości 3 tys. złotych na poczet przyszłych kar i grzywien. Za popełnione przestępstwo grozi mężczyźnie wysoka grzywna i nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Jedni nielegalnie coś sprzedają, co opisaliśmy wyżej, za to inni przywłaszczają sobie cudzą własność. Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 20-letnią kobietę i 29-letniego mężczyznę, którzy chwile wcześniej dokonali kradzieży artykułów spożywczych na kwotę ponad 600 zł, w jednym z wałbrzyskich marketów.

Nie była to jednak jedyna kradzież jakiej dopuściła się złodziejska para mieszkańców Wałbrzycha. Przestępcza para kilkadziesiąt minut wcześniej ukradła artykuły spożywcze z jednego z wałbrzyskich marketów przy ul Długiej.  Jak ustali mundurowi sprawcy specjalizowali się w kradzieżach „marketowych”, głównie w dzielnicy Piaskowa Góra. W wyniku dalszych czynności z zatrzymanymi, policjanci udowodnili im dokonanie w miesiącu czerwcu br. sześciu kradzieży z marketów na terenie naszego miasta. Najczęściej ich łupem padały artykuły spożywcze i chemiczne.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, w wyniku natychmiastowej reakcji na zgłoszoną kradzież, zatrzymali 20-letnią kobietę i 29-letniego mężczyznę. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyśnienia. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz