Niepełnoletnie osoby zbyt łatwo ulegają złym skłonnościom. Czasem to niedojrzałość, innym razem niedobry wpływ osób starszych czy nawet rówieśników. Niedługo będziemy mieć wakacje, więc rodzice powinni się szczególnie zmobilizować, aby uchronić swoje dzieci przed zgubnymi skutkami błędnych wyborów dokonywanych przez ich dzieci.

  • Tuż po godz. 21 policjanci ząbkowickiej drogówki zatrzymali do kontroli jadącą samochodem osobowym młodą kobietę. Okazało się, że za kierownicą była 16 latka – mieszkanka gminy Ziębice, która nie miała uprawnień do kierowania pojazdami a ponadto była nietrzeźwa.

Badanie alkomatem wykazało u dziewczyny blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Obok nastolatki siedział 21-letni mężczyzna – właściciel samochodu. W trakcie wyjaśnień okazało się, że 16-latka została poczęstowana winem przez 21-latka, a następnie wsiadła do jego samochodu za kierownicę. Po sporządzeniu dokumentacji incydentu nieletnia została przekazana pod opiekę ojca. Wobec nieletniej zostanie wszczęte postępowanie i trafi do Sądu Rodzinnego za demoralizację. Jej 21 letni kolega odpowie za przestępstwo – udzielanie alkoholu osobie niepełnoletniej oraz wykroczenie – umożliwienie jazdy samochodem osobie, która nie ma do tego uprawnień. Za wkroczenie grozi kara grzywny a za podanie alkoholu nawet do 2 lat więzienia.

  • Z kolei innego dnia późnym popołudniem ząbkowiccy policjanci zatrzymali 25-latka i jego nastoletnią znajomą. Para zataczała się, a mężczyzna jeszcze pił piwo. Oboje byli już pijani a dodatkowo mężczyzna miał przy sobie narkotyki.

Gdy policjanci podchodzili do mężczyzny ten zaczął uciekać. Po kilkudziesięciu metrach potknął się o krawężnik, upadł i uderzył się w głowę. Gdy policjanci podeszli do mężczyzny ten zaczął ich wyzywać, grozić, że zrobi krzywdę policjantowi a także jego rodzinie. Po chwili do mężczyzny i policjanta podbiegła dziewczyna. Wobec policjantów używała słów wulgarnych i uderzyła policjanta. Została przytrzymana przez drugiego z funkcjonariuszy.

Gdy policjanci zauważyli, że mężczyzna ma ranę na głowie, wezwali pogotowie. Do czasu przyjazdu karetki sprawdzili co ma w saszetce. Tam znaleźli kilka porcji marihuany oraz kilka porcji amfetaminy.  25-latek w chwili zatrzymania był pijany i miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Jego 16-letnia koleżanka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Została przekazana pod opiekę matki. Mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala, gdzie pozostał.

Obecnie mundurowi wyjaśniają skąd mężczyzna miał narkotyki a także kto dał nieletniej alkohol. 25-latek już wcześniej był zatrzymywany z narkotykami. Teraz będzie odpowiadał za posiadanie narkotyków, groźby karalne oraz naruszenie nietykalność cielesnej policjantów, za co grozi nawet do 3 lat więzienia. 16-latka będzie odpowiadała przed sądem rodzinnym, gdyż przejawia ona oznaki demoralizacji.

Poprzez: KPP Ząbkowice Śląskie

Komentarze

Zostaw swój komentarz