Z radością informujemy, że zaplanowany na ten rok, kolejny etap remontu murów obronnych w Ziębicach będzie realizowany z dofinansowaniem z aż trzech źródeł.

Po pozytywnej weryfikacji wniosków otrzymaliśmy na to zadanie wsparcie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 110 000 zł oraz Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu 50 000 zł. Wczoraj Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o dofinansowaniu tego zadania kwotą 35 000 zł z budżetu województwa w ramach corocznego programy Ochrona zabytków, którego celem jest wsparcie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze województwa dolnośląskiego.

W najbliższym czasie wyłoniony zostanie wykonawca robót. Zakładamy, że prace przy zabytku zakończą się w październiku.

1 Komentarze

  1. […] Następnie wicemarszałek, burmistrz oraz naczelnik wydziału funduszy zewnętrznych, rozwoju i promocji wizytowali plac budowy remontowanego kościoła ewangelickiego. Przy okazji marszałek Grzegorz Macko zobaczył również efekty zakończonej w ubiegłym roku rewitalizacji murów obronnych przy ul. Kościelnej, na którą otrzymaliśmy dotację z UMWD. Warto wspomnieć, że kolejny etap remontu murów przy ul. Podwale, również uzyskał dofinansowanie ze środków województwa, o czym już informowaliśmy w naszym portalu. […]

Zostaw swój komentarz