Po udanym pierwszym dniu ponownego egzaminowania na kat.: A, A1, A2, AM, C, C+E i D Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o powrocie egzaminów na kat. B i T. Możliwe przywrócenie tych kategorii ma nastąpić 11 maja.

Dyrektorzy dolnośląskich WORD-ów zdali relację zarządowi Województwa z pierwszego dnia egzaminowania na kierowców, gdy wciąż obowiązują obostrzenia ze względu na stan epidemii. W ich opinii egzaminy zostały przeprowadzone bez żadnych zakłóceń oraz narażania zdrowia i bezpieczeństwa egzaminowanych oraz pracowników WORD-ów. W związku z tym Zarząd Województwa wyraził zgodę na możliwość przywrócenia egzaminów na kat. B oraz T od 11 maja.

Wałbrzyski WORD podał dzisiaj po południu na swoim profilu społecznościowym wiadomość: Przygotowujemy się zatem do wznowienia przeprowadzania egzaminów praktycznych na kategorię B prawa jazdy i już uruchomiliśmy możliwość zapisu na egzaminy. Telefony do Działu Obsługi Klienta: Wałbrzych: 746659116, Świdnica: 748573298 i Kłodzko: 748674024. Link do zapisów on-line poprzez portal Info-Car: https://info-car.pl/infocar/konto/word/rezerwacja.html  Serdecznie zapraszamy. Czekamy na Was. P.S. Pamiętajcie o maseczkach i rękawiczkach.

Kategoria B prawa jazdy to obecnie najpopularniejsza kategoria wybierana przez kandydatów na kierowców. Aby egzaminy mogły się bezpiecznie odbywać, do czasu unormowania sytuacji w kraju, ich liczba w ciągu dnia będzie mniejsza, a ośrodki będą pracować na dwie zmiany.

Nasze ośrodki bardzo starannie przygotowały się do pierwszego dnia ponownego przyjęcia kandydatów na kierowców. Jeśli kolejne dni wykażą, że przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy nie stanowi zagrożenia i ośrodki będą stosować zalecane środki ostrożności, to nie widzę przeszkód, by od 11 maja mogły zostać przywrócone testy na kolejne kategorie prawa jazdy – mówi członek zarządu województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda.

Używane będą także środki zabezpieczające i dezynfekujące pojazdy oraz pomieszczenia, a przed egzaminem zdającemu zostanie zbadana temperatura ciała. Powoli chcemy przywracać normalność w tym zakresie, oczywiście z zachowaniem należytych środków zabezpieczających. Biorąc pod uwagę popularność kategorii B na prawo jazdy, chcemy zapewnić kandydatom na kierowców możliwie szybki powrót do zdawania egzaminów – podsumowuje Tymoteusz Myrda.

Komentarze

Zostaw swój komentarz