• Dobra współpraca z mieszkańcami i rozpoznanie terenu służbowego pozwoliły dzielnicowym z Nowej Rudy ustalić, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego jego właściciel kradnie energię elektryczną.

Funkcjonariusze dokonali kontroli tego miejsca i potwierdzili nielegalny pobór prądu. Podłączenie instalacji z pominięciem układu pomiarowego umożliwiło 33-letniemu właścicielowi mieszkania darmowe korzystanie z energii elektrycznej, przynajmniej do czasu interwencji mundurowych, którzy zakończyli ten nielegalny proceder.

Policjanci wyjaśniają teraz wszelkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają m.in. jak długo mężczyzna nielegalnie korzystał z poboru prądu. Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jest to zawsze przestępstwo bez względu na wartość poniesionych strat.

  • Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Kłodzku zatrzymali kierującego samochodem osobowym. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym przez 71-latka, który kierował samochodem osobowym.

Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 61 km/h. Następnie patrol kłodzkiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej 51-latka, który kierował samochodem osobowym. Okazało się, że mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 59 km/h.

Związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, obaj kierujący utracili swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, a także otrzymali 10 punktów karnych.

Warto pamiętać, że kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz