Cały koncert wyśpiewają dorośli oraz młodzież. Nie zabraknie jednak niespodzianek muzycznych od naszych najmłodszych. Utwór kończący koncert da wszystkim wiele radości i będzie prawdziwą duchową i artystyczną „petardą”.

Tak zapowiada się w telegraficznym skrócie wydarzenie z okazji, ustanowionej w roku 2000 przez świętego Jan Paweł II w 2000 r., Niedzieli Miłosierdzia Bożego przypadającej w tydzień po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Po raz pierwszy mieliśmy okazję włączyć się w Ząbkowicach Śląskich w 2019 r., co relacjonowaliśmy w naszym portalu.

Będzie to możliwe również w roku bieżącym podczas koncertu pt. „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcemy”. Rozpocznie się w Godzinę Miłosierdzia, a więc w porze kulminacji łask, jakie dla chrześcijan są osią wiary. To, łączące sferę ducha z pięknem śpiewu i muzyki, spotkanie tym razem odbędzie się w murach kościoła, aby pogłębić przeżycie modlitewne i artystyczne, a nawet spleść oba nurty w jedno – jakże nam wszystkim potrzebne – doświadczenie wspólnoty.

Koncert pt. „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcemy” – niedziela – 11 kwietnia 2021 – godz. 15:00 – kościół parafialny pw. św. Anny – Ząbkowice Śląskie – w przypadku ograniczenie liczby osób wewnątrz kościoła planowana jest transmisja online na profilu społecznościowym Facebook portalu SudeckieFakty.pl

Jak poinformowali Organizatorzy, ze względu na utrzymanie obostrzeń epidemicznych – wydarzenie zostało przełożone na maj br. 

Komentarze

Zostaw swój komentarz