• Mieszkaniec Walimia był poszukiwany listem gończym za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, rozbój, kradzieże, przywłaszczenie cudzej rzeczy oraz oszustwo.

Głuszyccy policjanci wiedzieli, że mężczyzna od dłuższego czasu ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. W zeszłym tygodniu otrzymali jednak informację, że 40-latek może chwilowo przebywać w miejscu wcześniejszego zamieszkania i udali się pod wytypowany adres w Walimiu. Przez dłuższy czas lokatorzy nie chcieli otworzyć drzwi funkcjonariuszom. Kiedy jednak mundurowi poinformowali mieszkańców, że ostatecznie wejdą siłowo do lokalu, wtedy ktoś z rodziny postanowił wpuścić funkcjonariuszy do środka.

W wyniku sprawdzenia pomieszczeń, w jednej z szafek kuchennych, policjanci znaleźli skulonego 40-latka, który w wiadomy tylko sobie sposób zmieścił się na… dolnej półce mebla. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został przez mundurowych przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie trafił do jednego z zakładów karnych na terenie Polski, gdzie spędzi najbliższe 10 lat.

  • Do zdarzenia doszło kilkanaście dni temu w jednym ze sklepów w Szczawnie-Zdroju. Po zgłoszeniu policjanci ustalili, że nieznana wówczas kobieta wyniosła z terenu sklepu wyroby alkoholowe, krem do ciała oraz paczki różnego rodzaju papierosów, nie płacą za nie.

Straty właściciel wycenił na łączną kwotę 2 tys. zł. Poinformowani o przestępstwie funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu podczas pracy operacyjnej ustalili ostatecznie, kto jest odpowiedzialny za kradzież. Wytypowali wtedy 62-latkę, a ich przypuszczenia potwierdziły się po jej zatrzymaniu.

W rozmowie z policjantami przyznała się do kradzieży, o jej winie dowodziły również zgromadzone w tym czasie przez funkcjonariuszy materiały dowodowe. Kobieta została przesłuchana i usłyszała zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz