Pandemia daje się nam we znaki i znacząco ogranicza możliwość organizowania imprez i wydarzeń. Mimo to jednak, jak co roku, świętowaliśmy gminny Dzień Edukacji Narodowej.

Burmistrz Marcin Orzeszek wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Dominikiem oraz przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Gminy Januszem Labokiem wręczyli podziękowania i nagrody nauczycielom, a akademię uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Burmistrz Marcin Orzeszek w swoim wystąpieniu podziękował nauczycielom, dyrekcji oraz pracownikom szkół i przedszkoli za ich trudną i odpowiedzialną pracę: Dziękuję nauczycielom, pracownikom placówek oświatowych oraz wszystkim osobom związanym z oświatą za codzienną pracę u podstaw z naszą młodzieżą i dziećmi. Ważne są pomoce naukowe, nowoczesne gabinety dydaktyczne oraz wyremontowane budynki, ale bez Was, bez Waszej życzliwości i pasji niewiele by to wszystko znaczyło.

Oświata to także trudny i bardzo kosztowny temat dla budżetu gminy. W tym roku budżet oświaty to około 33 000 000 zł, a subwencja otrzymywana z budżetu państwa to 14 000 000 zł, co oznacza, że brakujące 19 000 000 zł musi być wydane z naszego budżetu. Od 1 września nauczyciele otrzymali także podwyżki, jednak subwencja oświatowa nie została zwiększona.

Komentarze

Zostaw swój komentarz