Zgłoszenie przypadkowej osoby przyczyniło się do uniknięcia tragedii w Bolesławcu.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie, że na moście nad rzeką Bóbr stoi mężczyzna, którego zachowanie wskazuje, że jego życie może być zagrożone. Informacja pochodziła od przypadkowej osoby, która zauważyła niepokojącą sytuację. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol. Policjanci już z daleka zobaczyli mężczyznę, który stał na barierce i tylko jedną ręką trzymał się latarni. Mundurowi z uwagi na silne podmuchy wiatru i zmrok zdecydowali się na szybką interwencję z zaskoczenia. Skuteczne działanie pozwoliło, na ściągniecie mężczyzny z barierki, który powtarzał, że funkcjonariusze przeszkodzili mu w skoku. Na miejsce został wezwany zespół pogotowia ratunkowego, który zabrał mieszkańca Bolesławca do szpitala specjalistycznego.
Policjanci przypominają, gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej:
- 116123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny całodobowo przez 7 dni w tygodniu,
- 116111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu,
- 800108108 – bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14:00 – 20:00,
- 121212 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Policjanci apelują o czujność i reagowanie, kiedy zauważymy, że ktoś w naszym otoczeniu może znajdować się w sytuacji kryzysowej. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie.
- Na terenie całego kraju można dzwonić pod numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116111 (czynny całą dobę) bądź Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800121212 (czynny całą dobę).
W związku z licznymi włamaniami do obiektów usługowych, handlowych i gastronomicznych na terenie Zgorzelca policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu podjęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego przestępczego działania.
Czynności procesowe i operacyjne pozwoliły na zatrzymanie 38-letniego mężczyzny podejrzewanego o te czyny. Na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili mu 11 zarzutów. 6 dotyczyło włamań między innymi do lokali gastronomicznych usługowych i handlowych, do których mężczyzna wchodził poprzez wyważenie drzwi lub okien. Łupem sprawcy padały między innymi pieniądze, telefony, bielizna, akcesoria zoologiczne, narzędzia, których łączna wartość wyniosła ponad 32 tysiące złotych. Natomiast 5 czynów, za które 38-latek usłyszał zarzuty, dotyczyło usiłowań kradzieży z włamaniem. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.
Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. W związku z tym, że 38-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, za które odbywał kary więzienia, teraz grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
160 działek handlowych metamfetaminy zabezpieczone przez policjantów z Bogatyni
W wyniku pracy operacyjnej ukierunkowanej na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania 33-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego zabezpieczyli worek foliowy z krystaliczną substancją oraz banknoty różnych nominałów.
Mężczyzna trafił do jednostki Policji. Natomiast przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to metamfetamina w ilości 160 porcji handlowych tego narkotyku. W toku prowadzonych czynności dowodowych 33-latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Dodatkowo na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze. Za posiadanie środków odurzających czy psychotropowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy jest ich znaczna ilość nawet do lat 10.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl