Samorząd miejski Świdnicy zdecydował o przebudowie basenu letniego. Zanim będzie się można popluskać w promieniach słońca w nowym kompleksie sportów wodnych, trzeba będzie poczekać. Inwestycja ma duży rozmach i potrwać ma do 2023 r.

Cały projekt inwestycja ma być przeprowadzony według formuły „zaprojektuj – wybuduj”, co powinno wpłynąć na przyspieszenie toku prac. Po opracowaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu wszelkich pozwoleń nastąpić ma gruntowna przebudowę obiektu. Powstaną nowe stalowe niecki basenów o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. mkw. Pojawią się na nich między innymi zjeżdżalnie, wodny plac zabaw, tarasy wraz z żaglami solarnymi i altany wypoczynkowe. Będą też wieża ratownicza, przebieralnie, nowy układ komunikacji pomiędzy poszczególnymi segmentami basenu letniego, mała architektura oraz nowa zieleń. Odrestaurowana mają być dwie zabytkowe rzeźby znajdujące się na terenie obecnego basenu przy ul. Śląskiej. Cały zmodernizowany obiekt ma być przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu świdnickiego ratusza przetarg na tę inwestycję wygrała spółka „Transcom” z Katowic, której oferta opiewała na kwotę prawie 30,5 mln zł. W tym tygodniu upływa termin uprawomocnienia się wyników postępowania przetargowego i jeśli umowa zostanie podpisana, to wykonawca będzie mógł przystąpić do pracy.

Średnio w ciągu roku i tylko w ciepłym sezonie świdnickie kąpielisko odwiedza ok 35 tysięcy osób. Obiekt przy ul. Śląskiej ma już stuletnią historię i wymagał od dłuższego czasu decyzji o kapitalnym remoncie. Świdniccy samorządowcy uznali, że warto podjąć wysiłek finansowy, aby powstał tam praktycznie nowy plenerowy park dla miłośników wodnej rekreacji. Jak ma wyglądać nowe kąpielisko, można zobaczyć na wizualizacjach udostępnionych przez Urząd Miejski w Świdnicy.

Komentarze

Zostaw swój komentarz