Dla aktywnych, dla miłośników roślin oraz fascynatów historii… po zmroku – to lato będzie szczególnie gorące.

Na wałbrzyskim Zamku Książ zaplanowano mnóstwo atrakcji w palmiarni, sprawdźcie sami!

  • Azja w palmiarni-bonsai i zbroje samurajskie – Sztuka bonsai zachwyca swoją unikatowością, pięknem i perfekcją. Zobaczcie, jakie niezwykłe drzewka na wystawę w nowej szklarni w Palmiarni wybrał jej autor Piotr Czerniachowski. W iście azjatycki klimat wprowadzą Was… samuraje pilnujący tej egzotycznej ekspozycji. Zapraszamy do zwiedzania w godzinach otwarcia Palmiarni. Wstęp w cenie biletu do Palmiarni. Prezentowana aranżacja to autorska wystawa Piotra Czerniachowskiego  jednego z pierwszych twórców bonsai w Polsce, założyciela klubu Bonsai Polska i lidera Grupy Sudety Bonsai. Zdobył wiele prestiżowych nagród w kraju i za granicą. Jest demostratorem wielu zagranicznych wystaw, autorem filmów i artykułów, brał udział w różnych programach telewizyjnych. Ponadto Piotr jest specjalistą w orientalnym projektowaniu ogrodu. Był pierwszym Polakiem, który został zaproszony przez mistrza bonsai Salvatore Liporace do szkoły w Studio Botanico w Mediolanie w 2001 roku. Jest pierwszym polskim denonatorem na wystawie Trophy 2021
  • Joga w Palmiarni – każdy wakacyjny poniedziałek do 17 sierpnia o godz. 18:00 Lato w palmiarni to więcej energii czerpanej z przyrody! W lipcowe i sierpniowe poniedziałki ćwiczcie w naszych ogrodach jogę i zyskajcie lepsze samopoczucie, szczupłą sylwetkę oraz wygimnastykowane ciało. Nie ma drugiego takiego systemu ćwiczeń łączących w sobie aspekty fizyczne, umysłowe, oddechowe i duchowe.W ten świat zaprowadzą Was instruktorki: Ewa Tyminska, Gosia Bryka, Kinga Cetnarowicz oraz Ania Jaworska. Terminy: 07, 20.07, 27.07, 3.08, 10.08, 17.08, godz. 18:00 Ważne informacje: Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona. Zapisy prowadzi Punkt Obsługi Klienta Zamku Książ, tel. 746643872 i 746643834, e-mail: info@ksiaz.walbrzych.pl. Zabierzcie ze sobą matę i wodę oraz nałóżcie na siebie wygodny strój do ćwiczeń.
  • Palmiarnia wieczorową porą – Tropikalne rośliny, egzotyczny klimat i niepowtarzalna miłosna historia… Tego lata zapraszamy na wieczorny spacer w Palmiarni. Po zachodzie słońca zajrzymy do alei cytrusowej, odwiedzimy lemury i pawie, a przede wszystkim podzielimy się z Wami historią tego miejsca. Spędźcie z nami piątkowe wieczory z przewodnicką opowieścią w tle. Zapraszamy! Czas zwiedzania: 45 minut. Terminy: 24 lipca, godz. 19:00, 31 lipca, godz. 19:00. Ceny biletów: 25 zł/ bilet normalny, 20 zł/ bilet ulgowy. Zakup biletów jest możliwy poprzez system sprzedaży online na bilety.ksiaz.walbrzych.pl oraz w kasach palmiarni w godzinach jej otwarcia. Ważne informacje: Przypominamy, że każdy uczestnik w trakcie zwiedzania musi obowiązkowo nosić maseczkę zasłaniającą nos i usta.

Komentarze

Zostaw swój komentarz