Samorząd Barda w czasie wakacji letnich podejmował zadania inwestycyjne, dzięki którym wspólne przestrzenie zyskają na jakości.

Trwa, sygnalizowany w naszym portalu, kapitalny remont siedziby Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie. Pierwszym etapem prowadzonych prac był demontaż pokrycia dachowego i usunięcie płyt eternitowych. Cały stropodach zostanie docieplony, wymienione będą rynny i rury spustowe, przemurowane zostaną kominy i zamontowane śniegołapy.

Gmina Bardo na realizację tego zadania uzyskała dofinansowanie na poziomie 62,21 % z programu „Infrastruktura domów kultury” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wartość zamówienia opiewa na ponad 362 tys. zł. Odnowione centrum, w którym systematycznie spotyka się bardzka społeczność na wielu wydarzeniach społecznych i kulturalnych, wrócić ma do swoich funkcji z początkiem listopada br.

Wczoraj natomiast zakończyła się budową nawierzchni mineralno-asfaltowej na drodze wewnętrznej w ciągu ul. Wrzosowej w Bardzie na długości ok 200 m. Wartość zadania opiewa na ponad 114 tys. zł. Burmistrz Barda Krzysztof Żegański zapowiada: wiele zostało już zrobione, ale kolejne zadania są przed nami, na realizację których będziemy starali się pozyskać środki zewnętrzne.

Komentarze

Zostaw swój komentarz