Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dbając o bezpieczeństwo na drogach w miniony piątek przeprowadzili na terenie miasta oraz powiatu wałbrzyskiego akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”, a w niedzielę działania „Prędkość”.

Udział w piątkowej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości” wzięło 21 policjantów wałbrzyskiej „drogówki”. Łącznie dokonali oni kontroli 75 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 59 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnego limitu prędkości. W niedzielę natomiast 19 policjantów skontrolowało 48 pojazdów. Naruszeń przepisów prawa związanych z nadmierną prędkością było 32.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 90 wykroczeń związanych z tym zagadnieniem, ale żadna osoba nie utraciła uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Wsiadając za kierownicę swoich pojazdów zróbmy wszystko, aby bezpiecznie dojechać do celu. Jako użytkownicy dróg odpowiadamy przecież za życie i zdrowie swoje, swoich najbliższych oraz innych osób. Dzięki bezpiecznej jeździe w wielu przypadkach jesteśmy w stanie zapobiec wypadkom drogowym. Dlatego właśnie nie przekraczajmy dozwolonej przepisami prędkości.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz