Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ząbkowicach Śląskich informuje mieszkańców powiatu ząbkowickiego, że powstała infolinia dedykowana wyłącznie sprawom związanym z koronawirusem SARS-CoV-2. Nadal aktywna jest kwarantanna dla grupy mieszkańców Barda, w tym dla burmistrza tej gminy.

Poprzez infolinię udzielane są wszelkie odpowiedzi na pytania dotyczące aktualnych przepisów prawnych, wytycznych i zaleceń między innymi: kogo obowiązuje kwarantanna, do kiedy są kontrole na granicy, komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dziecko czy siłownie i kluby fitness w centrach handlowych będą otwarte itp.

Na alarmowy telefon prosimy dzwonić tylko i wyłącznie w sytuacjach wystąpienia sytuacji kryzysowej w obszarze realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej takich jak wystąpienia zachorowania lub podejrzenia zachorowania na chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zaraźliwą, masowych zatruć pokarmowych.

  • Telefon do kontaktu: 601495788 (po godzinie 15:05 bądź w dzień wolny od pracy) – służy wyłącznie do przyjmowania zgłoszeń o zaistnieniu zagrożeń zdrowia publicznego. Pod wskazanym numerem nie będą udzielane jakiekolwiek informacje.
  • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ząbkowicach Śląskich ul. Kłodzka 2 / 57-200 Ząbkowice Śaskie / tel: 748166750 (centrala) / tel-fax: 748166751 / e-mail: psse.zabkowiceslaskie@pis.gov.pl / strona BIP: http://psse.zabkowicesl.ibip.wroc.pl/public/ / poniedziałek – piątek w godz: 7:30 – 15:05.

Jak podaje serwis internetowy gminy Bardo: w związku z objęciem kwarantanną burmistrza od 4 czerwca br. praca Urzędu odbędzie się na zasadach ograniczonego kontaktu z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa interesantów i pracowników tzn. wszelkie sprawy będą załatwiane bez bezpośredniego kontaktu z interesantami za pośrednictwem domofonu, telefonicznie lub drogą internetową. Dokumenty należy składać do skrzynki podawczej w wyznaczonym miejscu.

Od środy 3 czerwca br. kwarantanną zostało objętych 15 duchownych z klasztoru ojców redemptorystów. Jak się bowiem okazało, w jednym z domów tego zgromadzenia w Polsce, doszło do zakażenia w trakcie niedzielnych uroczystości religijnych. Była tam reprezentacja bardzkiej wspólnoty, dlatego mogła nastąpić transmisja pozioma koronawirusa. Tak się złożyło, że włodarz Barda Krzysztof Żegański miał kontakt z jednym z duchownych i tym samym znalazł się w kręgu osób, co do których zachodzi domniemanie choroby Covid-19.

W związku z tym w najbliższą niedzielę nie będzie liturgii mszalnej w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie oraz w popularnej kaplicy górskiej. Biskup diecezji świdnickiej Marek Mendyk wydał dekret dyspensujący parafian z Barda od osobistego udziału w Mszy św. do odwołania.  w Mszach św. celebrowanych w bazylice poprzez łącza internetowe: www.parafia-bardo.pl. Bazylika i związane z nią muzeum sztuki religijnej są także nieczynne dla zwiedzających.

Komentarze

Zostaw swój komentarz