Kamieniec ZąbkowickiVIDEO

Kamieniec Ząbkowicki z prawami miejskimi – gmina podnosi jakość życia swoich mieszkańców [VIDEO]

0

Dzisiaj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wójt Marcin Czerniec odebrał z rąk premiera Mateusza Morawieckiego akt nadania praw miejskich dla Kamieńca Ząbkowickiego. Relacja z tego wydarzenia jest dostępna w serwisie społecznościowym naszego portalu. Ta zmiana zapisze się w historii wspólnoty lokalnej, ale to ogniwo wielu działań na rzecz mieszkańców.

Przez cały 2020 rok samorząd, który jako jeden z dziesięciu w Polsce, uzyska od początku 2021 r. status gminy miejsko-wiejskiej, realizował szereg zadań inwestycyjnych służących mieszkańcom. Jednym z nich jest nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt sportowo-rekreacyjny. Kompleks mający roboczą nazwę „Kamienieckie Doły” ma zachęcić mieszkańców gminy, ale też przybywających tu w celach turystycznych, do aktywnego wypoczynku i uprawiania czynnego sportu.

Na jakim etapie w tej chwili jest inwestycja? Kiedy możemy spodziewać się udostępnienia nowoczesnego obiektu dla spragnionych fizycznego wysiłku lub czynnego spędzania wolnego czasu. O tym wszystkim mówi nam wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec. Zobacz nasze video.

Czynny wypoczynek w cieniu pięknego zespołu architektonicznego, jakim jest rewitalizowany Pałac Marianny Orańskiej, w miejscu, gdzie można dojechać pociągiem lub dotrzeć samochodem, rowerem czy pieszo. To naprawdę perspektywa bardzo zachęcająca i miejmy nadzieję, że z wiosną i latem będziemy tu przybywać jak najczęściej.

RELACJA: Dariusz Nowakowski

FOTO-IKONA: KPRM

Komentarze

Zostaw swój komentarz