Kamieniec ZąbkowickiVIDEO

Kamieniecki dworzec kolejowy czeka na rewitalizację – gmina deklaruje gotowość udziału w inwestycji [VIDEO]

0

Dworzec kolejowy w Kamieńcu Ząbkowickim zostanie odrestaurowany. Nadal wspomnienia o dawnym wyglądzie dworca przypominają, że był kiedyś powodem do dumy dla tej miejscowości.

Już dłuższy czas trwają uzgodnienia pomiędzy samorządem gminnym a spółkami PKP. Ich celem jest wpisanie kamienieckiego dworca kolejowego na listę obiektów, które w najbliższym czasie będą podlegały rewitalizacji. Gmina ze swojej strony deklaruje zamiar utworzenia stałej ekspozycji pod nazwą „Historia kolejnictwa na Ziemi Kamienieckiej”. To otworzy drogę do uzyskania środków finansowych przez PKP na rewitalizację obiektu imponującego pod względem architektonicznym i funkcjonalnym obiektu – przekonuje wójt Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec. Zobacz nasze video.

Można rzec, że kolej w sensie dosłownym i w przenośni na Kamieniec Ząbkowicki. Tym bardziej, że to – od 1 stycznia 2021 roku – miasto będzie ogniwem jednej z magistral związanych z Centralnym Portem Komunikacyjnym, o czym rozmawialiśmy niedawno z włodarzem gminy.

Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz