Kamieniec ZąbkowickiVIDEO

STUDIO FAKTY – Marcin Czerniec: „Kamieniec Ząbkowicki to połączenie walorów historycznych i perspektyw rozwoju w przyszłości” [VIDEO]

2

Kamieniec Ząbkowicki – od 1 stycznia 2021 roku będzie miastem, a gmina uzyska status miejsko-wiejskiej. Co oznacza ta zmiana, jakie są plany dalszego rozwoju wspólnoty samorządowej i czego mogą się spodziewać mieszkańcy? Na te i inne pytania odpowiada włodarz gminy Marcin Czerniec. Rozmowa odbywa się w cyklu #StudioFaktyzobacz nasze video.

Zmiana ma duże znaczenie, nie tylko prestiżowe, ale przede wszystkim chcemy wzmocnić potencjały rozwojowe naszej gminy. Od 2021 roku Kamieniec Ząbkowicki będzie dzięki temu mocniejszy jako jedno z 975 miast w Polsce – podkreśla wójt i dodaje: to ma być małe dolnośląskie miasteczko z walorami historycznymi, ale też atutami natury inwestycyjnej. Wskazuje tu między innymi na bogactwo kultury materialnej, jakim dysponuje samorząd, ale też perspektywami wynikającymi z usytuowania na osi kolejowej, która w kontekście budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie wzmacniana.

Jak podkreśla Marcin Czerniec gmina podejmuje oczekiwane przez mieszkańców inicjatywy. Wymienia między innymi obszar przygotowany do zabudowy jednorodzinnej, budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego, realną perspektywę budowy zbiornika wodnego. Kamieniec i okoliczne miejscowości dają komfort bytowy, a gmina zabiega o systematyczne doskonalenie infrastruktury wpływającej na jakość codziennego życia. Dodaje też, że gmina znajdzie się w bezpośredniej bliskości węzła drogi ekspresowej S8, której budowa jest już przesądzona i trwają związane z nią procedury inwestorskie.

Wójt Marcin Czerniec nawiązuje do efektów trwającej od 2012 roku rewitalizacji zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej, ale też o planowanej odnowie zabytkowego dworca kolejowego w Kamieńcu Ząbkowickim. Podkreśla przy tym, że te i wiele innych działań służą nie tylko uatrakcyjnianiu terenu pod względem turystyki, ale też uzyskiwaniu przychodów do budżetu gminy. To natomiast przekłada się na szereg korzyści dla samych mieszkańców gminy – wyjaśnia włodarz.

W przeddzień Bożego Narodzenia życzę wszystkim mieszkańcom i tym, którzy są związani z Kamieńcem Ząbkowickim, zdrowia i pomyślności. Niech wspólne dobro będzie źródłem naszej radości, ale też niech będzie naszą inspiracją – podsumował wójt Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec.

Rozmawiał: Dariusz Nowakowski

2 Komentarze

  1. […] STUDIO FAKTY – Marcin Czerniec: „Kamieniec Ząbkowicki to połączenie walorów historycznych i … […]

  2. […] jako jeden z dziesięciu w Polsce, uzyska od początku 2021 r. status gminy miejsko-wiejskiej, realizował szereg zadań inwestycyjnych służących mieszkańcom. Jednym z nich jest nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt sportowo-rekreacyjny. Kompleks mający […]

Zostaw swój komentarz