Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela w jednym z lokali w Polanicy-Zdroju.

Sprawca wykorzystując nieuwagę pracownicy lokalu ukradł jej portfel, w którym znajdowało się 2600 zł. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą, aby jak najszybciej ustalić sprawcę kradzieży. Podczas gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że podejrzewana osoba została nagrana przez kamery monitoringu. Sprawcą kradzieży okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Mężczyzna przed zatrzymaniem zdążył oddać właścicielce skradzione pieniądze. Za swój czyn przestępczy mężczyzna odpowie przed sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Polanicy-Zdroju. Za przestępstwo kradzieży grozi podejrzanemu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W Kłodzku patrol Policji zatrzymał do rutynowej kontroli kierującą samochodem osobowym.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że wobec 28-letniej mieszkanki powiatu kłodzkiego sąd dwukrotnie orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto okazało się, że wobec niej wydane zostały dwie decyzje o cofnięciu uprawnień do kierowania przez Starostę Kłodzkiego. Teraz 28-latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie ponownie odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z komisariatu Policji w Kudowie-Zdroju zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kontrolowany kierujący ma orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 44-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie ponownie przed sądem. Mężczyzna usłyszy zarzuty niestosowania się do sądowego dożywotniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznym. Powtórzmy: za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz