Od najbliższego poniedziałku ponownie zaczną pracować przedszkola w gminie wiejskiej Nowa Ruda. To nie jedyna dobra wiadomość dla najmłodszych mieszkańców gminy, bo pojawiło się także nowe miejsce dla atrakcyjnych zabaw dla dzieci.

18 maja br. otwarte będą przedszkola i żłobek publiczny „Baśniowe Wzgórze” w Ludwikowicach Kłodzkich. W toku są przygotowania personelu, obiektów i procedur sanitarnych. Możliwość przyprowadzenia dzieci do przedszkola czy żłobka, to jednak nie obowiązek. Rodzice mogą się zdecydować na przyprowadzenie swoich pociech pod warunkiem zastosowania się do reżimu sanitarnego. Osoby, które nie zdecydują się na posłanie dziecka do placówki, będą miały (mimo otwarcia żłobków i przedszkoli) prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Prawo do niego zostało wydłużone do 24 maja br., o czym informowaliśmy w naszym portalu.

Zgodnie z wytycznymi MEN, GIS i MZ zostaną utworzone mniejsze grupy przedszkolne. W przypadku większej liczby chętnych niż przygotowanych miejsc, pierwszeństwo będą miały dzieci rodziców pracujących. Dzieciom nie wolno przynosić żadnych przedmiotów z domu. Ograniczone zostanie również przebywanie w placówce osób z zewnątrz, a przy wejściu do przedszkola/żłobka zapewniony będzie płyn do dezynfekcji rąk. Nie wolno przyprowadzać dzieci z jakimikolwiek objawami chorobowymi. Do placówki nie będzie można posłać także dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę.  Dziecko, powinno być przyprowadzane przez jednego z rodziców z zachowaniem zasady w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem 2 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności. Zgodnie z zaleceniem GIS rodzice muszą wyrazić zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka.

Jest też miła informacja dla wychowanków Przedszkola Samorządowego w Ludwikowicach Kłodzkich. Powstał tam plac zabaw, na którym zainstalowano urządzenia zabawowe o zróżnicowanym kształcie i przeznaczeniu, dla dzieci w różnym wieku. Wartość inwestycji wynosi ponad 80 tys. zł, z czego 30 tys. zł pochodzi z pozyskanego przez samorząd gminny dofinansowanie zadania w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Jak podaje serwis internetowy gminy wiejskiej Nowa Ruda urządzenia są spójne ze sobą oraz stanowią nie lada atrakcję dla dzieci. Wszystkie mają na celu, poza zapewnieniem naszym milusińskim rozrywki, ich prawidłowy rozwój psychofizyczny. Wybrane urządzenia pełnią funkcje rekreacyjną, integracyjną oraz estetyczną, poprawiają sprawność fizyczną i koordynację ruchową, zarówno dzieci, jak i młodzieży.

Elementami nowego placu zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich są: zestaw systemowy trzypodestowy, składający się z dwóch zjeżdżalni, tunelu oraz dwóch ścian wspinaczkowych, dwa bujaki, dwie huśtawki oraz ławeczka, na której odpocząć mogą opiekunowie.

Poprzez: gmina.nowaruda.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz