• Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku podkomisarz Bartłomiej Nowicki w czasie wolnym od służby zauważył, że z jednego z pomieszczeń w budynku jednorodzinnym wydobywają się kłęby dymu.

Podejrzewając, że w środku może ktoś przebywać, bez chwili zawahania wszedł do mocno już zadymionego pomieszczenia. Gęsty dym nie pozwalał zlokalizować źródła ognia i osób mogących tam przebywać. W ostatniej chwili funkcjonariusz odnalazł leżącego na schodach mężczyznę, który tracił przytomność. 51-latek leżał na schodach piwnicy, nie reagując na nawoływania funkcjonariusza.

Policjant dusząc się dymem i gorącym powietrzem wyniósł poszkodowanego na zewnątrz w bezpieczne miejsce. Tam mężczyzna odzyskał przytomność. Dzięki czujności, odwadze i profesjonalnemu działaniu policjanta pomoc nadeszła w porę.

Podkom. Bartłomiej Nowicki swoim działaniem po raz kolejny udowodnił, że życie ludzkie jest bezcenne i pomimo zagrożenia zawsze na ratunek. Jego bohaterska postawa, dzięki której ocalił ludzkie życie, zasługuje na szczególne uznanie.

  • Sytuacje, w których kłodzcy mundurowi na co dzień wykonują swoje zadania nie zawsze ma jednak tak pozytywny wydźwięk. Przykładem jest sprawa, w której pojawiły się przypuszczenia, że w jednym z budynków znajduje się sprzęt do nielegalnej produkcji alkoholu.

Gdy pojechali na miejsce w budynku jednorodzinnym 63-letni mężczyzna przekonywał policjantów, że w beczkach gromadzi wodę. Jednak funkcjonariusze nie uwierzyli w zapewnienia właściciela. Znaleźli urządzenie do destylacji oraz cztery 200 litrowe beczki z fermentującym półproduktem. Ujawnili też 3 litry wyrobu spirytusowego bez polskich znaków akcyzy.

Mundurowi zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu oraz wytworzone w niej produkty. 63-latek może teraz usłyszeć zarzut nielegalnego wyrobu artykułów alkoholowych, za co grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz