Sudeckie Fakty

WIDEO

WYWIAD

BLOGI

SZUKAJ

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
13 °c
Wałbrzych
19 ° wt.
19 ° śr.
18 ° czw.
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
Sudeckie Fakty
Home Ząbkowice Śląskie Kamieniec Ząbkowicki GMINA KAMIENIEC ZĄBKOWICKI

Dofinansowanie na projekty badawczo-rozwojowe oraz tworzenie i rozwój infrastruktury

Info Zabkowice4YOU przez Info Zabkowice4YOU
11 lipca 2017
w GMINA KAMIENIEC ZĄBKOWICKI
0

Do 27 lipca 2017 r. w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej można składać wnioski na dofinansowanie projektów na projekty badawczo-rozwojowe oraz tworzenie i rozwój infrastruktury B+R.

SCHEMAT 1.2.A – Wsparcie dla przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R

http://www.dip.dolnyslask.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/684-1-2-1-a-wsparcie-dla-przedsiebiorstw-chcacych-rozpoczac-lub-rozwinac-dzialalnosc-b-r-konkurs-horyzontalny-2.html

SCHEMAT 1.2.B – Tworzenie i rozwój infrastruktury B+R przedsiębiorstw

http://www.dip.dolnyslask.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/685-1-2-1-b-tworzenie-i-rozwoj-infrastruktury-b-r-przedsiebiorstw-konkurs-horyzontalny-2.html  

I. Rodzaj projektów podlegających dofinansowaniu

SCHEMAT 1.2.A – dofinansowanie mogą otrzymać projekty przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R polegającą na:

a) prowadzeniu badań przemysłowych i prac rozwojowych (w tym eksperymentalnych prac rozwojowych)

Projekty badawcze przedsiębiorstw mających służyć opracowaniu nowych lub istotnie ulepszonych produktów i procesów produkcyjnych (innowacje produktowe, procesowe).

b) zakup i dostosowanie do wdrożenia wyników prac B+R oraz praw własności intelektualnej (m.in. patentów, licencji, know-how lub innej nieopatentowanej wiedzy technicznej)

Wdrożenie (dostosowanie) zakupionych wyników prac B+R jest możliwe tylko w przypadku konieczności przeprowadzenia, uzupełniających/dostosowujących technologie do specyfiki przedsiębiorstwa, eksperymentalnych prac rozwojowych. Prace te będą mogły być prowadzone zarówno samodzielnie przez przedsiębiorstwa, jak i w formie zlecenia.

SCHEMAT 1.2.B – dofinansowanie mogą otrzymać projekty obejmujące tworzenie i rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego przedsiębiorstw w zakresie dotyczącym:

  • laboratoriów specjalistycznych oraz działów badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach,
  • centrów badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach, będących jednostkami organizacyjnymi  lub wyodrębnionymi  organizacyjnie jednostkami  rozpoczynającymi  lub rozwijającymi  działalność,  której głównym  zadaniem  jest  prowadzenie badań  naukowych  i prac  rozwojowych w wydzielonych  i przystosowanych do tego typu działalności pomieszczeniach przy  wykorzystaniu  infrastruktury technicznej oraz wykwalifikowanej kadry.

II. Rodzaj podmiotów, które mogą ubiegać się o dofinansowanie

  • Przedsiębiorcy w tym przedsiębiorcy typu spin off
  • konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi, uczelniami/ szkołami wyższymi lub podmiotami leczniczymi, bądź ze spółkami celowymi tworzonymi przez te podmioty
  • konsorcja przedsiębiorstw z IOB, w tym organizacjami pozarządowymi

III. Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów

  • SCHEMAT 1.2.A – ponad 84,4 mln PLN
  • SCHEMAT 1.2.B – ponad 36,8 mln PLN

IV. Zasady finansowania projektu

SCHEMAT 1.2.A

  • Maksymalna wartość projektu nie może przekroczyć 5 000 000 PLN.
  • Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych wynosi 100 000 PLN
  • Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych wynosi 4 300 000 PLN

SCHEMAT 1.2.B

  • Maksymalna wartość projektu nie może przekroczyć 25 000 000 PLN
  • Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych wynosi 100 000 PLN
  • Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych wynosi 12.000.000 PLN

V. Poziom dofinansowania projektów

SCHEMAT 1.2.A

  • Maksymalny poziom dofinansowania dla badań przemysłowych w zależności od wielkości przedsiębiorstwa od 65-80% kosztów kwalifikowanych, a w przypadku eksperymentalnych prac rozwojowych 40-60%.

SCHEMAT 1.2.B

  • Poziom dofinansowania dla MŚP 35-45% wydatków kwalifikujących się do wsparcia, natomiast dla dużych przedsiębiorstw do 25%.

VI. Okres realizacji projektu

SCHEMAT 1.2.A

Maksymalny okres realizacji projektu nie przekracza 30 miesięcy od udzielenia informacji Beneficjentowi o wyborze projektu do dofinansowania.

SCHEMAT 1.2.B

Maksymalny okres realizacji projektu nie przekracza 24 miesięcy od udzielenia informacji Beneficjentowi o wyborze projektu do dofinansowania.

Pytania dotyczące aplikowania o środki w ramach Schematu 1.2 A, 1.2.B  można kierować poprzez:

  • e – mail: [email protected]
  • telefon: 71 776 58 12 , 71 776 58 13
  • w siedzibie Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej: ul. Strzegomska 2-4, Wrocław.

Tagi: Unia Europejska
UdostępnijUdostępnij
Poprzedni wpis

II Charytatywny Triathlon Rebelianta

Następny wpis

„Łzy mi w oczach stają – to była tragedia”

Następny wpis

„Łzy mi w oczach stają – to była tragedia”

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

  • Popularne
  • Komentowane
  • Najnowsze
Seria bomb

„Seria bomb. To gdzieś dalej. Nie ma obawy.” – co słyszymy 1 września 2023 roku?

1 września 2023
Moja bezbronna ojczyzna przyjmie cię najeźdźco_

„Moja bezbronna ojczyzna przyjmie cię najeźdźco” – czyja jest Polska 17 września 2023 roku?

17 września 2023
Hej zbudziły się po kryptach króle

Hej, zbudziły się po kryptach króle, Sam marszałek się w trumnie obrócił, Gdy gwizdnęły nasze pierwsze kule, I któryś filipinką rzucił…

1 sierpnia 2023
W niebezpieczeństwie jest nie tylko istnienie narodowe Polski

„W niebezpieczeństwie jest nie tylko istnienie narodowe Polski, lecz całej Europie grożą okropności nowej wojny” – nadszedł czas bitwy!

15 sierpnia 2023
Odnowione, piękniejsze i niezmiennie bogate historią – Muzeum Ziemi Kłodzkiej warto mieć w planie podróży po Dolnym Śląsku [VIDEO]

Odnowione, piękniejsze i niezmiennie bogate historią – Muzeum Ziemi Kłodzkiej warto mieć w planie podróży po Dolnym Śląsku [VIDEO]

4
Dwie linie kolejowe na Dolnym Śląsku

Dwie linie kolejowe na Dolnym Śląsku będą w rękach samorządu – dobre wiadomości dla pasażerów z Kłodzka i Jeleniej Góry

1
Europejski Tydzień Sportu w Ziębicach

Europejski Tydzień Sportu w Ziębicach

25 września 2023
Kolejne stowarzyszenie otrzymało

Kolejne stowarzyszenie otrzymało dotację na realizację zadania publicznego

25 września 2023
Postępowania dotyczące nieruchomości Gminy Ziębice

Postępowania dotyczące nieruchomości Gminy Ziębice

25 września 2023
miejscakultury-dolnego-slaska-muzeum-ziemi-klodzkiej

#MiejscaKultury Dolnego Śląska – Muzeum Ziemi Kłodzkiej

24 września 2023

Reklama

Timcatering.pl

Ostatnie aktualności

Europejski Tydzień Sportu w Ziębicach
INFORMACJE GMINY ZIĘBICE

Europejski Tydzień Sportu w Ziębicach

25 września 2023
Kolejne stowarzyszenie otrzymało
GMINA ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

Kolejne stowarzyszenie otrzymało dotację na realizację zadania publicznego

25 września 2023
Postępowania dotyczące nieruchomości Gminy Ziębice
INFORMACJE GMINY ZIĘBICE

Postępowania dotyczące nieruchomości Gminy Ziębice

25 września 2023
miejscakultury-dolnego-slaska-muzeum-ziemi-klodzkiej
Kłodzko

#MiejscaKultury Dolnego Śląska – Muzeum Ziemi Kłodzkiej

24 września 2023
Winni są wszyscy
Aktualności

Winni są wszyscy – „Bracia Karamazow”

23 września 2023
Mieszanka wybuchowa
Jelenia Góra

Mieszanka wybuchowa – „Mąż mojej żony”

23 września 2023

SudeckieFakty.pl - wiarygodne informacje obejmujące powiaty: wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki, jeleniogórskie oraz Dolny Śląsk. Sprawdzone fakty i wyraziste opinie.

Polityka Prywatności
Redaktor naczelny: Dariusz Nowakowski

sudeckiefakty

sudeckiefakty
Od ponad sześciu dekad to miejsce gromadzi i piel Od ponad sześciu dekad to miejsce gromadzi i pielęgnuje dziedzictwo kulturowe Ziemi Kłodzkiej. Teren ten jest fascynujący zarówno pod względem geograficznym, jak i w związku ze swoją burzliwą historią oraz różnorodnością etniczną oraz kulturową. W cyklu #miejscakulturydolnegośląska przedstawiamy Muzeum Ziemi Kłodzkiej.
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/miejscakultury-dolnego-slaska-muzeum-ziemi-klodzkiej/
#muzeum #ziemiakłodzka #muzeumziemikłodzkiej #kłodzko #powiatkłodzki #dolnyśląsk #dolnyśląskjestpiękny #turystyka #historia #kultura
Zbiornik Boboszów to jeden z czterech suchych zbi Zbiornik Boboszów to jeden z czterech suchych zbiorników budowanych na Ziemi Kłodzkiej dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców całego regionu. Inwestycja Wód Polskich została zrealizowana w latach 2018-2023, za kwotę blisko 238 mln złotych. Łącznie na Ziemi Kłodzkiej Wody Polskie realizują obecnie inwestycje o wartości 1,2 mld złotych.
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/wody-polskie-zakonczyly-budowe-zbiornika-boboszow-to-ochrona-dla-mieszkancow-ziemi-klodzkiej/
#inwestycje #hydroinzynieria #bezpieczeństwopowodziowe #boboszów #retencja
Inwazja Związku Sowieckiego na Rzeczpospolitą Po Inwazja Związku Sowieckiego na Rzeczpospolitą Polską rozpoczęła się 17 września 1939 roku tuż po godz. 3:00.  Był to drugi śmiercionośny cios zadany Polsce po tym, gdy 1 września 1939 roku po godz. 4:00 nasz kraj zaatakowała Rzesza Niemiecka. Doszło w rzeczywistości do czwartego rozbioru Polski. 🇵🇱
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/moja-bezbronna-ojczyzna-przyjmie-cie-najezdzco-czyja-jest-polska-17-wrzesnia-2023-roku/
#rzeczpospolitapolska🇵🇱 #polska #17września1939 #inwazjasowiecka #czwartyrozbiórpolski #iiwojnaświatowa #2ww #bliżejsłowa #patriotyzm
Dawniej był siedzibą władców księstwa głogow Dawniej był siedzibą władców księstwa głogowskiego, bywali tu również królowie Polski, a nawet Napoleon Bonaparte, obecnie te mury goszczą mieszkańców miasta i przyjezdnych turystów odwiedzających Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. Jego początki sięgają XIII wieku, a bogate dzieje są ważnym elementem dziedzictwa kulturowego nie tylko samego regionu, ale również Polski. Zamek Książąt Głogowskich to #miejscekulturydolnegośląska
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/miejscakultury-dolnego-slaska-zamek-ksiazat-glogowskich/
#zamek #zamekgłogów #zabytekarchitektury #muzeum #głogów #dolnyśląsk #dolnyśląskjestpiękny #turystyka
To był już ostatni w tym roku koncert z cyklu ar To był już ostatni w tym roku koncert z cyklu artystycznych i charytatywnych spotkań pod hasłem „Z muzyką przez wieki”. Wydarzenia, które relacjonowaliśmy w naszym portalu, odbywały się w pięknym zabytkowym wnętrzu kościoła w Kamieńcu Ząbkowickim. Atutem tej świątyni są między innymi organy piszczałkowe.
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/z-muzyka-przez-wieki-ostatni-tegoroczny-koncert/
#muzyka #muzykaorganowa #organy #organykościelne #organypiszczałkowe #kamieniecząbkowicki #zmuzykąprzezwieki
Bezpieczeństwo energetyczne, niższe rachunki za Bezpieczeństwo energetyczne, niższe rachunki za prąd, niskoemisyjna energia, dodatkowe wpływy do budżetów lokalnych i budżetu państwa – to niektóre z korzyści inwestycji w tzw. mały atom - mówi @dawid.jackiewicz. 
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/dawid-jackiewicz-rozwoj-technologii-jadrowych-zarowno-tych-wielkoskalowych-jak-i-maloskalowych-bedzie-przelomem-dla-polskiej-gospodarki-video/
#innowacyjność #energiaatomowa #energiajądrowa #inwestycje #bezpieczeństwoenergetyczne #dawidjackiewicz #forumekonomiczne #forumekonomicznekarpacz
Europejski Tydzień Sportu w Ziębicach

Europejski Tydzień Sportu w Ziębicach

25 września 2023
Kolejne stowarzyszenie otrzymało

Kolejne stowarzyszenie otrzymało dotację na realizację zadania publicznego

25 września 2023
Postępowania dotyczące nieruchomości Gminy Ziębice

Postępowania dotyczące nieruchomości Gminy Ziębice

25 września 2023
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk

© 2022 SudeckieFakty.pl

Po zapoznaniu się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane
w taki sposób jaki został omówiony w regulaminie oraz niniejszej polityce (https://sudeckiefakty.pl/cookies)

PRZEJDŹ DO SERWISU
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT