Przy Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej powstanie Gminne Centrum Rehabilitacji. Przebudowane też będą chodniki i pojawi się nowa organizacja zieleni miejskiej.

Na ten cel wsparcia gminie Jaworzyna Śląska udzielił Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Dzisiaj właśnie – o czym informowaliśmy w naszym portalu – rozstrzygnięto III nabór, co dla samorządowców jest sygnałem do podjęcia prac nad potrzebnym mieszkańcom przedsięwzięciom.

Gminne Centrum Rehabilitacji powstanie przy Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej. W tym celu budynek przychodni zostanie rozbudowany. Projekt obejmuje wykonanie robót budowlanych i wykończeniowych. Powstaną nowoczesne, w pełni przystosowane do działalności leczniczej pomieszczenia zabiegowe, sanitarne, techniczne. Całość zostanie dostosowana tak, aby obiekt był przyjazny dla osób z niepełnosprawnością. Zakupiony zostanie także niezbędny sprzęt rehabilitacyjny. Rozpoczęcie inwestycji nastąpi jeszcze w 2021 r. Cała inwestycja jest szacowana na 1,2 mln zł i taką dotację pozyskał samorząd gminy.

Odrębną sumę 500 tys. zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Jaworzyna Śląska otrzymała na poprawę bezpieczeństwa i likwidację barier architektonicznych w obrębie ulic: Wolności, 1 Maja i Świdnickiej. Pojawią się tam bezpieczne przejścia dla pieszych, nowe oświetlenie uliczne oraz system monitoringu wizyjnego. Całość wzbogaci się o nową zieleń, która korzystnie zmieni wygląd tego rejonu miasta.

To bardzo ważne inwestycje. Budowa Gminnego Centrum Rehabilitacji znacznie ułatwi naszym mieszkańcom dostęp do zabiegów rehabilitacyjnych. Będą mogli wracać do zdrowia i sprawności na miejscu, bez konieczności wyjazdu do miast sąsiednich. Natomiast przebudowa chodników i zagospodarowanie terenów zielonych wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, ale też poczucie estetyki. Dziękujemy parlamentarzystom i samorządowcom za współpracę i wsparcie – mówi burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

III transza Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to także wsparcie dla innych samorządów powiatu świdnickiego:

  • gmina Strzegom – 1,5 mln zł – na przebudowę ul. Marii Konopnickiej,
  • gmina Marcinowice – 1,2 mln zł – na systemową modernizację oświetlenia ulicznego w całej gminie,
  • gmina Świdnica – 1,1 mln zł – na modernizację Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej,
  • powiat świdnicki – 300 tys. zł – na budowę lub modernizację ciągów pieszych i rowerowych w: Świebodzicach, Dobromierzu, Dzierzkowie, Żarowie, Bukowie, Strzegomiu, Olszanach i Świdnicy.

Komentarze

Zostaw swój komentarz