Ponad 20 mln zł na budowę wielofunkcyjnej obwodnicy Wołowa, 7 mln zł na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w Kamieńcu Ząbkowickim i prawie 3 mln zł na budowę trzech świetlic wiejskich w gminie Chocianów.

To jedne z największych dotacji, jakie znalazły się na podpisanej przez premiera Mateusza Morawieckiego liście wsparcia z drugiej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ogółem do samorządów województwa dolnośląskiego trafi kwota 137 793 555,95 zł na wybranych przez nie 128 projektów służących lokalnym społecznościom.

Opublikowany dzisiaj podział kwot na 128 projektów zgłoszonych przez gminy i powiaty jest następujący:

Ogółem w dotychczasowych transzach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – w podziale na subregiony Dolnego Śląska wsparcie dla gmin i powiatów wygląda następująco:

  • subregion legnicki: 388 mln zł / 400,98 zł na jednego mieszkańca,
  • subregion wałbrzyski: 365 mln zł / 567,09 zł na jednego mieszkańca,
  • subregion wrocławski: 282 mln zł / 219,62 zł.

2 Komentarze

  1. […] gminie Jaworzyna Śląska udzielił Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Dzisiaj właśnie – o czym informowaliśmy w naszym portalu – rozstrzygnięto III nabór, co dla samorządowców jest sygnałem do podjęcia prac nad […]

  2. […] w naszym portalu, wsparciu – wynoszącemu prawie 5,01 mln zł i nowemu dofinansowaniu, o czym informowaliśmy wczoraj – w kwocie 7 mln zł – już w tym roku w Kamieńcu Ząbkowickim ruszy budowa gminnej sieci […]

Zostaw swój komentarz