Bielawski Park Przemysłowy ma zachęcać do lokowania projektów biznesowych w tym mieście.

Właśnie dobiega końca budowa nowej jezdni o długości 0,5 km i szerokości 7 m. Wraz z ciągiem jezdnym powstaną chodniki, oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa. Nowa droga i teren wokół niej będzie także kolejnym miejscem do rodzinnych spacerów, jazdy na rolkach czy rowerze.

Przede wszystkim jednak dzięki inwestycji, kolejne 4 hektary terenów inwestycyjnych zyskają uzbrojenie i skomunikowanie z trasami o znaczeniu regionalnym. Jak uważają bielawscy urzędnicy to niezwykle istotne, biorąc pod uwagę fakt, że z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się prowadzić swój biznes właśnie w Bielawie.

Samorząd gminy zdecydował o uzbrojeniu terenu inwestycyjnego w infrastrukturę drogową, która skomunikuje obszar z arteriami regionu. Całkowity koszt inwestycji to kwota 3,4 mln zł, z czego 2,7 mln zł gmina Bielawa pokryje dzięki rządowemu dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Jak komentuje włodarz miasta przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy jest alternatywa dla Bielawy po upadku przemysłu włókienniczego.

Konieczne jest konsekwentne przygotowywanie przestrzeni gminnej do aktywnego inwestowania zarówno na obszarze bielawskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, jak i terenie Bielawskiego Parku Przemysłowego – napisał burmistrz Bielawy Andrzej Hordyj.

Poprzez: um.bielawa.pl

Foto: Telewizja Sudecka

Komentarze

Zostaw swój komentarz