KłodzkoVIDEO

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to poznajcie Polanicę-Zdrój [VIDEO]

1

Polanicę-Zdrój z kamerą Sudeckich Faktów odwiedziliśmy cztery miesiące temu. Nie przypominała ona tego miejsca, które tak chętnie odwiedzają turyści z całej Polski.

No właśnie turyści… Ich tam cztery miesiące temu nie było. Puste ścieżki, gdzie normalnie spacerowali kuracjusze były symbolem smutku związanego nie tylko z brakiem odwiedzających. Gdy nie ma turystów, nie ma też wpływów do miejskiej kasy. Na szczęście takie miejsca jak Polanica-Zdrój powoli odrabiają straty. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Rozmawiamy na ten temat z wiceburmistrz uzdrowiskowego kurortu Agatą Winnicką. Zobacz nasze video.

Sytuacja epidemiczna wywołała wśród Polaków trend pozostania w Polsce na okres wakacji lub czasu wolnego. Pojawiła się chęć do korzystanie z rodzimych atrakcji w myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Polanica-Zdrój staje na nogach po gospodarczym lockdownie. Miejmy nadzieje, że ten już się nie powtórzy, bo brak odwiedzających dla takich miejsc to prawdziwa katastrofa. Wracajmy zatem do takich miejsc i zachowując ostrożność, cieszmy się walorami naszej najbliższej okolicy.

Dariusz Nowakowski

1 Komentarze

  1. […] „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to poznajcie Polanicę-Zdrój [VIDEO] […]

Zostaw swój komentarz