Sudeckie Fakty

WIDEO

WYWIAD

BLOGI

SZUKAJ

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
6 °c
Wałbrzych
6 ° śr.
7 ° czw.
7 ° pt.
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
Sudeckie Fakty
Home Ząbkowice Śląskie Złoty Stok

Odkopano sztolnię, która może przesądzić o przyszłości miasta

Info Zabkowice4YOU przez Info Zabkowice4YOU
30 maja 2016
w Złoty Stok, Aktualności
0

W subiektywnej prasówce – w każdy  poniedziałek rano – dostarczamy Państwu fragmenty artykułów, jakie ukazały się w minionych kilku dniach w lokalnych gazetach i portalach internetowych.

„Telewizja Polska Wrocław” w programie informacyjnym „Fakty” (nadanym 26.05.2016 – KLIKNIJ TUTA i ZOBACZ) ujawniła sensacyjną wiadomość ze Złotego Stoku.

W Złotym Stoku na nowo odkryto i odkopano historyczną sztolnię, która może przesądzić o przyszłości miasta. Jest w niej bijące źródło leczniczej mineralnej wody arsenowo-żelazistej. Wejście do sztolni było ukryte na terenie nieczynnej kopalni złota, było zasypane skałami. – Jest to grota, w której bije źródło wody mineralnej, wody leczniczej. Podczas pierwszej wojny światowej właśnie tą wodą leczono rany żołnierzy – informuje Elżbieta Szumska, właścicielka byłej kopalni złota. Woda ta przyspieszała leczenie ran, podawano ja też do picia w małych buteleczkach. Na razie jest mocno zamulona – to skutek prac poszukiwawczych, w rzeczywistości jest klarownie czysta. – Niemcy planowali, aby Złoty Stok był uzdrowiskiem, przeprowadzili badania, które były potwierdzone w dwóch niezależnych laboratoriach – mówi Grażyna Orczyk, burmistrz Złotego Stoku. Badania te potwierdziły znikome, wręcz śladowe ilości trującego arsenu, co na tym terenie jest ewenementem. – To jest nadzieja dla Złotego Stoku, dla naszego miasta, bo tutaj w Złotym Stoku wszystkie źródła, wszystkie wody są zatrute arsenem – dodaje Elżbieta Szumska. Przy wlocie do sztolni miała powstać pijalnia leczniczej wody. Zaprojektowano nawet monumentalny kielich, z którego miała wypływać. Wszystkie plany zniweczyła pierwsza wojna światowa. – Sztolnia nas bardzo zaskakuje. Odkryliśmy wczoraj nowy szyb łączący z nowymi chodnikami – mówi eksplorator Aleksander Kmych. Woda po ponownych badaniach ma być udostępniona do picia.

„Gazeta Ząbkowicka” (nr 140/2016), na podstawie ogłoszenia o przetargu na kryty basen, snuje wizje tego obiektu mającego powstać w Ząbkowicach Śląskich.

Główne wejście do pływalni umiejscowione zostanie od strony parkingu. W głównym holu będzie sklepik, kasy oraz miejsca wypoczynkowe. Obok kas umiejscowiony zostanie zespół 16 przebieralni, połączonych z halą zawierającą 240 szafek zamykanych w sposób elektroniczny. Jednorazowo z pływalni będzie mogło korzystać 120 osób. Po przejściu przez strefę pryszniców można będzie wejść do hali basenowej, która składać się będzie z: niecki o wymiarach 25m x 12, 5m i głębokości od 1, 2 m do 1, 8m, basenu rekreacyjno-rehabilitacyjnego, lądowiska ze zjeżdżalni, dwóch wanien do hydromasażu jacuzzi oraz z dwupoziomowego brodzika dla dzieci. Wszystkie niecki basenu wykonane będą ze stali nierdzewnej. Basen rekreacyjno-rehabilitacyjny będzie zawierał przyrządy do masowania karku, grzbietu, nóg. Wszystkie urządzenia będą znajdować się w wodzie, w ścianach basenu lub w jego dnie. Dodatkową atrakcją tej części basenu będą dwie wanny z hydromasażem jacuzzi dla 6 osób.Największą atrakcją kompleksu będą dwie zjeżdżalnie: 35 metrowa „cebula” oraz 63 metrowa „anakonda”. W pobliżu brodzika będzie znajdować się pokój dla matki z dzieckiem. Obsługa basenu (ratownicy, basenowi, trenerzy) będzie posiadała wyposażone pomieszczenia służbowe dla udzielenia pierwszej pomocy i pokój socjalny.

„Wiadomości Powiatowe” (nr 21/2016) piszą o niezadowoleniu ząbkowiczan z powodu przedłużających się inwestycji drogowych.

Mieszkańcy osiedla Słonecznego w Ząbkowicach z niecierpliwością oczekują na zakończenie remontu ulicy Jasnej, który ciągnie się od zeszłego roku. Po perturbacjach z poprzednim wykonawcą i po wyłonieniu nowego wykonawcy, prace jednak nie przyspieszyły. Okoliczni mieszkańcy skarżą się, że na placu budowy nic się nie dzieje, nie widać nawet pracowników. – Firma, która wykonuje remont ma czas do na zakończenie prac do 30 maja – informuje burmistrz Marcin Orzeszek – jest to duża firma, która prowadzi jednocześnie kilka inwestycji, w związku z tym przekłada swoje grupy robocze. Stąd chwilowy brak robotników na ulicy Jasnej. Z tego, co wiem, w tym tygodniu firma na pewno przyspieszy prace, ponieważ pozostały tylko dwa tygodnie na ich ukończenie. Umowa na pewno zostanie dotrzymana, nie będzie żadnych przedłużeń i prace zostaną zakończone w terminie. Takie mam zapewnienia ze strony firmy i osób, które nadzorują inwestycję ze strony Urzędu Miejskiego.  (…) Mieszkańcy ulicy Kilińskiego pytają kiedy ulica doczeka się chodnika. By dojść gdziekolwiek z naszych domostw musimy iść ulicą, bowiem ani z jednej, ani z drugiej strony nie ma żadnego traktu dla pieszych – skarżą się. Niestety mieszkańcy ulicy Kilińskiego na nowy chodnik będą musieli jeszcze trochę poczekać. W ząbkowickim magistracie dowiedzieliśmy się, że w sprawie budowy traktu dla pieszych na tej ulicy nie ma jeszcze żadnych uzgodnień. Teraz dużo zależy od radnych z tego okręgu, którzy spełniając wyborcze obietnice powinni zabiegać, by budowę chodnika ująć planach inwestycyjnych.

Portal „Express-miejski.pl” (pod datą 27.05.2016) zamieścił tekst związany z komplikacjami wokół realizacji planów na wykorzystanie niedawno odkrytej w okolicy Srebrnej Góry kopalni srebra.

Odkryta w listopadzie 2015 roku średniowieczna kopalnia srebra w Srebrnej Górze według wstępnych planów miała być dostępna dla turystów. Pojawiły się jednak komplikacje. Kopalnię dla zwiedzających chciano uruchomić już prawie sto lat temu. Miało zajmować się tym specjalnie powołane konsorcjum. – Była ustalona już nawet taxa na 20 feningów za bilet i był wyznaczony emerytowany górnik do oprowadzania po kopalni. Oczywiście później była pierwsza wojna światowa, potem kryzys, także prawdopodobnie zaniechano tę ideę – tłumaczył Duerschlag na konferencji prasowej kilka tygodni po historycznym odkryciu. Już podczas spotkania z dziennikarzami Duerschlag mówił o pierwszych planach odnośnie zagospodarowania kopalni. Podobnie jak przed prawie stu laty kopalnia miałaby zostać udostępniona dla zwiedzających. W Internecie od kilku tygodni dostępne są pierwsze wizualizacje obiektu. Ma zostać także utworzona specjalna fundacja, która będzie realizowała cały projekt. Trwa załatwianie odpowiednich dokumentów i formalności, a także…walka z niechcianym prawem. Wsparcie w kwestiach organizacyjnych i formalnych Duerschlagowi zaoferowała gmina Stoszowice. – Cały czas jesteśmy w stałym kontakcie z panem Janem Duerschlagiem i na bieżąco otrzymujemy informacje o czynionych krokach. Jako gmina deklarujemy pomoc i oferujemy współpracę – zapewnia wójt Paweł Gancarz. Obecnie właściciel konsultuje z fachowcami w tej dziedzinie całą procedurę inwestycyjną, tak aby nie zostały pominięte żadne aspekty. – Do uruchomienia kopalni potrzebne jest przewertowanie wielu ustaw. Teraz najpoważniejszym problemem są jednak nowe przepisy, które mogą uniemożliwić udostępnienie kopalni srebra dla zwiedzających  – tłumaczy szef stoszowickiej gminy. W myśl nowych przepisów, trasy turystyczne będą podlegały Wyższemu Urzędowi Górniczemu. Co to oznacza? W podziemnych trasach będzie musiał być zatrudniony specjalny dozór górniczy, podobnie jak w czynnych kopalniach, a to będzie generowało niemałe koszty. W skład dozoru wchodzi co najmniej kilka osób. Ponadto kopalnie będą musiały być wyposażone w dodatkowy kosztowny system wentylacyjny i bezpieczeństwa, a każdy turysta będzie odpowiednio ewidencjonowany, podobnie jak górnicy w czynnych kopalniach. Nowe prawo znacznie komplikuje zatem utworzenie inwestycji w Srebrnej Górze. – Według dzisiejszego stanu prawnego kopalnia na pewno nie zostanie uruchomiona – mówił Jan Duerschlag podczas ostatniego spotkania właścicieli podziemnych tras turystycznych. Żyjący z kopalnianej turystyki będą szukali szansy na zmianę przepisów poprzez rozmowy na forum górniczej komisji ministerialnej. Czasu zbyt wiele jednak nie mają – nowe prawo górnicze wchodzi w życie od stycznia.

Na ten sam temat mowa jest na portalu „Polskiego Radia Wrocław” (pod datą 22.05.2016). KLIKAJĄC TUTAJ  można odsłuchać cały reportaż.

Kopalnia w wąwozie odkopana została w listopadzie ubiegłego roku. Wiadomo, że jest bardzo stara i tajemnicza. To może być jedna z największych atrakcji turystycznych regionu. Dla Srebrnej Góry może to być prawdziwy strzał w dziesiątkę. Kopalnia robi ogromne wrażenie. Kierujący pracami Jan Duerschlag podkreśla, że realizują pomysł, który w tej miejscowości narodził się już sto lat temu. Wskazują na to dokumenty historyczne. Teraz trwa walka z dokumentami. Jest już koncepcja zagospodarowania terenu, wkrótce powołana zostanie fundacja, która poprowadzi projekt. Kierujący pracami Jan Duerschlag mówi, że pokonanie wszystkich biurokratycznych barier jest niemal tak samo trudne jak odkrycie zapomnianego wyrobiska.

Portal „Doba.pl” (pod datą 24.05.2016) podał wiadomość o nowym porozumieniu partnerskim Gminy Złoty Stok.

W marcu burmistrzowie Miasta i Gminy Szamocin i Złotego Stoku podpisali list intencyjny w sprawie nawiązania współpracy i zawarcia umowy partnerskiej. Współpraca ma pozwolić na realizację przedsięwzięć mających na celu zbliżenie do siebie ich mieszkańców oraz wymianę doświadczeń w różnorodnych dziedzinach. W ostatni weekend delegacja ze Złotego Stoku (burmistrz  Grażyna Orczyk, przewodniczący Rady  Miejskiej  Waldemar Wieja, dyrektor CKiP Aleksandra Wąsowicz, sekretarz gminy Iwona Pawlicka-Wierzbicka), gościła w gminie Szamocin. Podczas wizyty, w trakcie Szamocińskich Dni Muzyki, uroczyście podpisano umowę o współpracy partnerskiej w zakresie edukacji, nauki, kultury, promocji turystyki, pomocy i wymiany doświadczeń. Ze strony gminy Szamocin umowę parafował burmistrz Eugeniusz Kucner, ze strony gminy Złoty Stok  burmistrz Grażyna Orczyk. Gospodarze Szamocina zaprezentowali swoją gminę (m.in. dwie szkoły, Centrum Kultury  z halą sportowo-widowiskową, nowoczesną przepompownię wody i oczyszczalnię ścieków, bazę OSP), przedstawili zrealizowane inwestycje oraz opowiedzieli o dalszych zamierzeniach. W ramach obchodów Szamocińskich Dni Muzyki  – „Muzyka nie zna granic” – swoim kunsztem mogli pochwalić się muzycy złotostockiego Big Bandu, który wystąpił na szamocińskiej scenie. – W ten sposób została zapoczątkowana współpraca pomiędzy naszymi gminami. Dołożymy wszelkich starań, aby wzajemne kontakty zaowocowały na wielu płaszczyznach, przyniosły korzyści dla społeczności lokalnych oraz dostarczyły satysfakcji zarówno Gminie Szamocin jak i Gminie Złoty Stok – informuje UMiG Złoty Stok.

Wiadomość ze Złotego Stoku przynosi również portal „DKL24.pl” (pod datą 26.05.2016).

Około 20 osób wzięło udział w zebraniu informacyjnym, poświęconym możliwości utworzenia uniwersytetu trzeciego wieku. Inicjatorką jest Helena Babis ze Złotego Stoku, która dotychczas dojeżdża na zajęcia UTW w Kłodzku. Kobieta doszła do wniosku, że w miasteczku i gminie uda się zebrać grupę słuchaczy, którzy będą fundamentem comiesięcznych zajęć. Ustalono, że 2 czerwca br. dojdzie do zebrania założycielskiego UTW, któremu pomoc już zadeklarowała burmistrz Grażyna Orczyk. A mieszkańcy zainteresowani uczestnictwem w ciekawych tematycznie spotkaniach więcej informacji uzyskają pod telefonami o nr. 697663030 lub 748164159.

Branżowy portal „Rynek Kolejowy” (pod datą 25.05.2016) komunikuje o planowanym remoncie linii kolejowej przecinającej m.in tereny gmin: Ziębice, Kamieniec Ząbkowicki i Bardo.

Od 13 czerwca do 3 września z powodu prac torowych wstrzymany będzie ruch pociągów na odcinku linii 276 Strzelin – Kamieniec Ząbkowicki. W tym czasie pasażerowie będą korzystać z komunikacji zastępczej. PLK informują, że od czerwca do października będzie prowadzony remont toru na linii nr 276 Wrocław – Międzylesie. Na jednotorowym odcinku 46 km pomiędzy Strzelinem a Bardem Przyłęk zostaną wymienione szyny, podkłady i oczyszczony tłuczeń. PLK naprawi także jezdnię na 17 przejazdach. Celem prac jest likwidacja ograniczeń prędkości. Pociągi na wyremontowanym torze będą mogły osiągać prędkość 100 km/h. Zakres prac na jednotorowym odcinku linii, pomiędzy Strzelinem a Kamieńcem Ząbkowickim, zaplanowano w okresie wakacyjnym – do 3 września. Ruch pociągów zostanie wstrzymany całkowicie. W tym czasie obowiązywać będzie komunikacja zastępcza a autobusy będą się zatrzymywać na przystankach: Strzelin – przed budynkiem dworca, Biały Kościół – przed budynkiem dworca, Henryków – przystanek PKS przy kościele, Ziębice – przed budynkiem dworca, Starczów – przystanek PKS, Kamieniec Ząbkowicki – przed budynkiem dworca.

W videoportalu „DaiMedianfo.pl” (pod datą 17.05.2016) udostępniony został filmik z ogólnopolskich zawodów deskorolkowych, które odbyły się na początku maja br. w Ząbkowicach Śląskich.

Gdyby w lokalnych mediach został pominięty jakiś ważny temat – prosimy o kontakt  z nami – poprzez formularz TWOJA INFORMACJA. Zajmiemy się sprawą, o której do nas napiszesz.

Tagi: media
UdostępnijUdostępnij
Poprzedni wpis

Książki naszych marzeń

Następny wpis

Zmiana organizacji ruchu – od 1 czerwca 2016 r. rusza przebudowa ulicy S. Żeromskiego

Następny wpis

Zmiana organizacji ruchu – od 1 czerwca 2016 r. rusza przebudowa ulicy S. Żeromskiego

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

  • Popularne
  • Komentowane
  • Najnowsze

Wolność

12 lipca 2020
Pojęcia wolności i niepodległości pozostawały w sferze marzeń (Ząbkowicki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego – część 1)

Pojęcia wolności i niepodległości pozostawały w sferze marzeń (Ząbkowicki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego – część 1)

15 marca 2017
Ktoś nie mający pojęcia o tamtych czasach mógłby spytać jak można było żyć w takiej dwoistości

Ktoś, nie mający pojęcia o tamtych czasach mógłby spytać – jak można było żyć w takiej dwoistości (Ząbkowicki Urząd Bezpieczeństwa – część 2)

22 marca 2017
Pionier jest unowocześniony

„Pionier” jest unowocześniony – sanatorium w Szczawnie-Zdroju gotowe do przyjęcia kuracjuszy

22 czerwca 2023
Ktoś nie mający pojęcia o tamtych czasach mógłby spytać jak można było żyć w takiej dwoistości

Ktoś, nie mający pojęcia o tamtych czasach mógłby spytać – jak można było żyć w takiej dwoistości (Ząbkowicki Urząd Bezpieczeństwa – część 2)

1
Pojęcia wolności i niepodległości pozostawały w sferze marzeń (Ząbkowicki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego – część 1)

Pojęcia wolności i niepodległości pozostawały w sferze marzeń (Ząbkowicki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego – część 1)

2
Młyn Hilberta otwarty także

Młyn Hilberta otwarty także w piątki

8 maja 2025
Górnicze Tajemnice – propozycja na czas egzaminów ósmoklasisty

Górnicze Tajemnice – propozycja na czas egzaminów ósmoklasisty

8 maja 2025
Zostań skoczkiem na jeden dzień

Zostań skoczkiem na jeden dzień – Akademia Lotnika zaprasza

8 maja 2025
Arboretum Wojsławice bądź tam

Arboretum Wojsławice – bądź tam, aby zobaczyć piękno przyrody

7 maja 2025

Reklama

Timcatering.pl

Ostatnie aktualności

Młyn Hilberta otwarty także
Dzierżoniów

Młyn Hilberta otwarty także w piątki

8 maja 2025
Górnicze Tajemnice – propozycja na czas egzaminów ósmoklasisty
Wałbrzych

Górnicze Tajemnice – propozycja na czas egzaminów ósmoklasisty

8 maja 2025
Zostań skoczkiem na jeden dzień
Świdnica

Zostań skoczkiem na jeden dzień – Akademia Lotnika zaprasza

8 maja 2025
Arboretum Wojsławice bądź tam
Dzierżoniów

Arboretum Wojsławice – bądź tam, aby zobaczyć piękno przyrody

7 maja 2025
„Aktywni Dolnoślązacy” – twoja szansa na rozwój zawodowy
Wałbrzych

„Aktywni Dolnoślązacy” – twoja szansa na rozwój zawodowy

7 maja 2025
EkoBystrzaki
Świdnica

Eko-Bystrzaki – gminny konkurs ekologiczny po raz trzeci

7 maja 2025

SudeckieFakty.pl - wiarygodne informacje obejmujące powiaty: wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki, jeleniogórskie oraz Dolny Śląsk. Sprawdzone fakty i wyraziste opinie.

Polityka Prywatności

Sudeckie Fakty

sudeckiefakty

Nieskrywana spontaniczność i nieudawana naturaln Nieskrywana spontaniczność i nieudawana naturalność zamieniają kilkadziesiąt minut w roku w pasmo ciepłych ekspresji niesionych aurą słów, które nigdy nie pozostawiają publiczności obojętną.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/milosc-jest-zadomowieniem-i-niejedno-ma-imie-foto/ 
#miłość #muzyka #poezja #śpiew #recytacja #koncert #miłośćniejednomaimię #ząbkowiceŚląskie
Budynek Szkoły Podstawowej oraz przedszkola w Psz Budynek Szkoły Podstawowej oraz przedszkola w Pszennie już wkrótce doczeka się termomodernizacji oraz poprawy efektywności energetycznej.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/budynki-oswiaty-z-lepsza-efektywnoscia-energetyczna-w-pszennie-to-bardzo-konkretna-sprawa/
#inwestycja #edukacja #ekologia #termomodernizacja #pszenno #gminaświdnica
Pasje dolnośląskich policjantów przybierają różne formy, a ich spektrum jest bardzo szerokie. Począwszy od sportów drużynowych, bieganie, strzelectwo na sportach ekstremalnych skończywszy.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/zdobyl-najwyzszy-szczyt-afryki-polnocnej-jebel-toubkal-niesamowity-wyczyn-policjanta-z-klodzka/ 
#wspinaczka #wspinaczkagórska #wspinaczkawysokogórska #jebeltoubkal #policjant #pasjonat #himalaista #kłodzko
78 lat temu – 19 lutego 1947 roku – na mocy wy 78 lat temu – 19 lutego 1947 roku – na mocy wyroku komunistycznego sądu, w dzierżoniowskim więzieniu stracony został żołnierz Armii Krajowej Mieczysław Jeruzalski.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/mial-20-lat-gdy-zamordowany-zostal-na-podstawie-wyroku-komunistycznego-sadu-sp-mieczyslaw-jeruzalski/ 
#armiakrajowa #ak #żolnierz #żołnierzewyklęci #zbrodniekomunistyczne #zbrodniesądoweprl #cześćichwałabohaterom #wiecznapamięćpoległym
Wyobraź sobie lot balonem, który nagle zaczyna s Wyobraź sobie lot balonem, który nagle zaczyna się podnosić… Niżej widać już tylko chmury. Wyobraź sobie rejs okrętem podwodnym, który niespodziewanie bardzo się zanurza… Peryskop nie sięga już lustra wody, aby ujrzeć niebo. Nie zastanawiasz się, co będzie dalej? Może jednak wolisz wiedzieć, co się wydarzy?
➡️ https://sudeckiefakty.pl/wartosci-leki-nadzieje-uciechy-pojda-na-wysypisko-ai-moze-zawladnac-czlowiekiem/
#sztucznainteligencja #ai #technologiecyfrowe #ryzyka #szanse #inteligencjaczłowieka #człowiek #aieksploracja #andrzejzybertowicz #dobraksiążka #bliżejsłowa
Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk i Barda M Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk i Barda Marta, jako przedstawicielki inicjatywny Lokalnej Organizacji Turystycznej „Dolny Śląsk poza utartym szlakiem”, prezentowały dzisiaj zamierzenia dotyczące szans na ożywienie branży turystycznej po powodzi.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/plan-na-dolny-slask-poza-utartym-szlakiem-rozmowa-w-palacu-marianny-oranskiej/
#turystyka #ziemiakłodzka #ziemiaząbkowicka #złotystok #bardo #kamieniecząbkowicki #pałacmariannyorańskiej #atrakcjeturystyczne #produktturystyczny
Młyn Hilberta otwarty także

Młyn Hilberta otwarty także w piątki

8 maja 2025
Górnicze Tajemnice – propozycja na czas egzaminów ósmoklasisty

Górnicze Tajemnice – propozycja na czas egzaminów ósmoklasisty

8 maja 2025
Zostań skoczkiem na jeden dzień

Zostań skoczkiem na jeden dzień – Akademia Lotnika zaprasza

8 maja 2025
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk

© 2022 SudeckieFakty.pl

Po zapoznaniu się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane
w taki sposób jaki został omówiony w regulaminie oraz niniejszej polityce (https://sudeckiefakty.pl/cookies)

PRZEJDŹ DO SERWISU
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT