Górnik Wałbrzych w mozolnej drodze do odbudowy swojej potęgi się nie zatrzymuje. Kibice Górnika, znani ze swojego przywiązania do klubowych barw mogą być dumni ze swoich pupili. W tym sezonie wałbrzyszanie są niepokonani i wykręcają niebotyczne liczby w rozgrywkach A klasy.

13 meczów rozegranych, 13 meczów wygranych. To bilans, który musi budzić respekt. Jeśli dodamy do tego, że Górnik zdobył w tym sezonie aż… 95 bramek, to należy zadać sobie pytanie: czy w Wałbrzychu grają jeszcze w piłkę nożną, czy już w hokeja?

Górnik pewnym krokiem zmierza po awans do ligi okręgowej. Odbudowywanie renomy rodzi się jednak w trudnych okolicznościach. Wałbrzyszanie w latach 1983 – 1989 występowali w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na wielkim stadionie mogło zasiąść nawet 40 tysięcy ludzi. Dzisiaj wielofunkcyjny przed laty stadion to ruina, o czym informowaliśmy w serwisie video naszego portalu.

Kibice liczą, że dla Górnika jeszcze zaświeci słońce. W miarę możliwości dopingują swoją drużynę nawet w meczach wyjazdowych. „Górnik nigdy nie zginie!” – to hasło sympatyków jednego z najsłynniejszych klubów na Dolnym Śląsku. Piłkarze robią wszystko, by było jak najbardziej aktualne. Pora na samorządowców i ich pomoc w zakresie odbudowy potęgi wałbrzyskiego Górnika.

Filip Macuda

Komentarze

Zostaw swój komentarz