Jutrzejsze setne urodziny św. Jana Pawła II są inspiracją do niezwykłego wydarzenia artystycznego, które – ze względu na specyficzny czas, w jakim żyjemy – odbędzie się w trybie online, ale miejscem, z które zabrzmią muzyczne brzmienia będzie piękna świątynia.

Kwartet wokalny 4Ensemble wykona kilka utworów o tematyce maryjnej z różnych epok. Młodzi artyści zapowiadają, że w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie zaprezentują m.in.: Ave Maria (Tomás Luis de Vittoria), Z dawna Polski Tyś Królową (opr. R. Wędzicki), Zdrowaś Królewno Wyborna (Andrzej Koszewski), czy Józefa Świdra – Modlitwa do Bogarodzicy. Będzie można usłyszeć także utwory bliskie osobie papieża Jana Pawła II.

Zespół tworzą: Barbara Janas (sopran), Joanna Janas (alt), Dominik Jarocki (tenor) i Mateusz Czajka (bas). Jesteśmy pokoleniem JPII i dobrze pamiętamy jego pontyfikat. Jego słowa niemal przez całe życia nam towarzyszyły. Czas jego setnych urodzin jest dobrą okazją do przypomnienia jego sylwetki i przedstawienia jej najmłodszym. To ważna postać nie tylko z perspektywy historii, ale i wiary milionów ludzi na całym świecie. Również dla nas jest postacią tak ważną, że nie wyobrażamy sobie możliwości ominięcia tej rocznicy – podkreśla w wypowiedzi dla świdnickiej edycji Gościa Niedzielnego Mateusz Czajka.

Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny papież, jeszcze jako ksiądz, potem kardynał, odwiedził dwukrotnie w 1957 r. oraz w 1978 r. W Bardzie znajduje się też pierwszy na Dolnym Śląsku i drugi w Polsce pomnik poświęcony Ojcu Świętemu.

Koncert online kwartetu wokalnego 4Ensemble rozpocznie się w niedzielę 17 maja o godz. 19:00. Link do wydarzenia znajduje się na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku.

Komentarze

Zostaw swój komentarz