• Pod koniec czerwca br. doszło do kradzieży na terenie jednego z dzierżoniowskich marketów. Zgłoszenie przekazane policjantom dotyczyło ujęcia sprawcy kradzieży piwa o wartości… 2,99 zł.

Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili dane personalne złodzieja. Odzyskany alkohol wrócił do placówki handlowej, a na sprawcę wykroczenia nałożono mandat. W trakcie sprawdzania 32-latka w policyjnych bazach danych, okazało się, że ujęty przez pracownika ochrony mężczyzna jest osobą poszukiwaną. Zgodnie z wyrokiem dzierżoniowskiego Sądu mężczyznę należało doprowadzić do placówki penitencjarnej, celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

  • W tym samym czasie doszło 86-letni mieszkaniec Dzierżoniowa telefonicznie został powiadomiony, że jego córka pilnie potrzebuje pieniędzy na zakup drogiego leku na koronawirusa COVID-19. 

Mężczyzna udał się do banku, aby wypłacić 50 tys. zł. Na miejscu dzierżoniowscy policjanci ujęli 20-letniego sprawcę oszustwa. Mężczyzna ten jest podejrzany o dokonanie i usiłowanie dokonania kilkunastu czynów podobnych na szkodę innych osób z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Na bazie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Złodziejowi grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności za usiłowanie i dokonanie szeregu oszustw metodą na tzw. „wnuczka” i „policjanta”.

  • W trakcie pełnienia służby patrolowej, policjanci otrzymali informację o kradzieży, do której doszło w Piławie Górnej. Po przybyciu na miejsce w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że wyszła ona na chwilę z mieszkania, pozostawiając niezamknięte na klucz drzwi wejściowe.

Po powrocie zorientowała się, że zginęła jej torebka, w której był telefon komórkowy, pieniądze, dokumenty i karta płatnicza. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i wytypowali sprawcę zaboru mienia. W wyniku przeglądu w okolicy terenu ujawnili podejrzewaną o kradzież kobietę. Mimo błyskawicznie podjętych działań, nie udało się odzyskać całości zrabowanych rzeczy.

44-latka zdążyła już część pieniędzy wydać. Policjanci znaleźli za to przy zatrzymanej: dokumenty, kartę bankomatową i gotówkę, która pozostała. Złodziejka była pijana, badanie alkomatem dało wynik 2,29 promila. Odzyskane mienie wróciło do właścicielki, a sprawcy kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz