• W Kłodzku mężczyzna wyszedł wyrzucić śmieci i… został zaatakowany. Sprawca, który podszedł do mężczyzny, uderzył go pięścią w twarz, zabrał telefon i uciekł. Wezwane pogotowie zabrało pokrzywdzonego do szpitala. Okazało się, że doznał on obrażeń ciała wymagających pomocy medycznej.

Pokrzywdzony o przestępstwie powiadomił Policję. Podał również rysopis napastnika. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji wytypowali i zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który trafił on do policyjnego aresztu.

Okazało się, że podejrzany był już karany za podobne przestępstwo, co oznacza, że odpowiadać będzie za swój czyn w warunkach powrotu do przestępstwa. Teraz 29-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 18 lat. Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

  • Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie zostali powiadomieni o kradzieży kosmetyków. Okazało się, że sprawca wykorzystał moment, gdy nikogo nie było w pobliżu i omijając kasę wyniósł kosmetyki.

Czujni pracownicy sklepu ujęli jednak sprawcę, po czym przekazali go policjantom. Mundurowi zabezpieczyli nagranie z monitoringu, który zarejestrował całe zajście. 57-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który ukradł kosmetyki, trafił do policyjnego aresztu. Skradzione produkty, których wartość oszacowano na 760 zł, zostały odzyskane. Podejrzany usłyszał już zarzuty kradzieży. Jak ustalili funkcjonariusze, dla 57-letniego mężczyzny nie był to pierwszy konflikt z prawem. Podejrzanemu za przestępstwo, którego się dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 7,5 roku.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz