• Do wyłudzenia kilkudziesięciu tysięcy złotych doszło na terenie powiatu wałbrzyskiego w połowie lipca bm. Wtedy w domu starszej kobiety zadzwonił telefon i osoba po drugiej stronie słuchawki podała się za adwokata.

Rozmówczyni mówiła dalej, że szwagier seniorki doprowadził do poważnego wypadku drogowego i potrzebna jest gotówka, aby mógł w tym samym dniu wyjść z więzienia. Pokrzywdzona dała się przekonać i przekazała oszustce w wyznaczonym miejscu 45 tys. zł.

Działania przeprowadzone w ostatnich dniach przez wałbrzyskich policjantów pionu kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego doprowadziły do zatrzymania w miniony wtorek 24-letniej mieszkanki Wrocławia. Kobieta odpowie za oszustwo „na szwagra”. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli 25 tys. zł. Kobiecie za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.

  • 10 lipca sprawca spotkał na ulicy Głównej w Czarnym Borze znajomego, z którym był w konflikcie. 20-latek najpierw zaatakował swojego rówieśnika uderzając dwukrotnie pięścią w głowę.

Swoją agresją doprowadził poszkodowanego do stanu bezbronności. Następnie ukradł mu saszetkę z telefonem komórkowym oraz słuchawkami. Przestępca zaczął również grozić pokrzywdzonemu.

Młody mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju. Grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w stosunku do podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 najbliższych miesięcy. 20-latek trafił do aresztu śledczego w Dzierżoniowie. Policjanci w toku wykonywanych czynności odzyskali skradzioną saszetkę.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz