Witaj w Ząbkowicach – zamelduj się, zamieszkaj i otrzymaj pakiet promocyjny! Rozpoczynamy projekt WITAJ W ZĄBKOWICACH – zachęcamy w nim wszystkich, aby zameldowali się na pobyt stały w naszej gminie i u nas rozliczali się z podatków.

Im większe wpływy z podatków, tym więcej dróg i chodników wyremontujemy, tym więcej nowego sprzętu przekażemy do szkół, tym więcej inwestycji będziemy mogli zrealizować. Każdy, kto od dziś zamelduje się na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie, otrzyma pakiet powitalny, na który składają się: karnet na kryty basen, saunę oraz siłownię na hali słonecznej, miesięczny bilet na przejazdy Ząbkowicką Komunikacją Publiczną, zaproszenie na wybrane wydarzenie kulturalne oraz zestaw gadżetów promocyjnych.

Dlaczego warto to zrobić? Gmina Ząbkowice Śląskie to miejsce atrakcyjne do zamieszkania. Świadczy o tym chociażby ponad 140 sprzedanych przez gminę działek pod budownictwo jednorodzinne, m.in. na Osiedlu Owocowym, a przecież nie liczymy w tym tych działek, które zostały sprzedawane w obrocie prywatnym. Prywatni deweloperzy stawiają kolejne bloki wielorodzinne oraz osiedla mieszkaniowe, w których z reguły już na początku budowy mieszkania są wyprzedane.

Gmina Ząbkowice Śląskie to nie tylko atrakcyjnie zlokalizowane działki w dobrych cenach. To również miasto dające wiele możliwości dla dzieci, młodzieży, seniorów i całych rodzin. Gmina Ząbkowice Śląskie ma halę sportową, kryty basen, zrewitalizowany park miejski im. Sybiraków, zakończyliśmy także rewitalizację dwóch kolejnych – przy stadionie i za wiaduktem. W gminie działa tez wiele podmiotów prywatnych z szeroką ofertą sportową i kulturalną. Mieszkając w naszej gminie można korzystać z centrum fitness, z sukcesami działają tutaj m.in. szkoła tańca, szkoła gimnastyki artystycznej, szkółki piłkarskie. Gmina dofinansowuje działalność kulturalną i sportową, dzięki czemu oferta stowarzyszeń i klubów sportowych może być naprawdę szeroka i atrakcyjna.

 

W Gminie Ząbkowice Śląskie funkcjonuje także dzienny dom opieki Senior +, prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku i inne organizacje zrzeszające seniorów.

Każde dziecko ma także zapewnione miejsce w przedszkolu, a wyżywienie w naszych szkołach i przedszkolach należy do najtańszych w regionie i to przy zachowaniu najwyższej jakości tych posiłków. W Gminie Ząbkowice Śląskie nie ma problemów jak w innych gminach, gdzie rodzice często musieli stać w kolejkach, nie wiedząc czy dla ich dziecka będzie miejsce w przedszkolu. Rozszerzamy także stale ofertę żłobka publicznego, w którym mamy już ponad 100 miejsc.

Dowóz dzieci do szkół zapewnia Ząbkowicka Komunikacja Publiczna – 7 nowoczesnych autobusów hybrydowych marki Solaris Urbino, które obsługują wszystkie miejscowości w naszej gminie. ZKP została uruchomiona 1 września 2020 roku – to kolejny projekt zrealizowany przez naszą gminą, który pozwolił zrobić naszej gminie krok do przodu i jeszcze mocniej pokazać, że Ząbkowice Śląskie są liderem w naszym regionie.

4 Komentarze

  1. Niestety nie ma miejsc pracy

  2. Niestety nie ma miejsc pracy, nie ma też dobrego dojazdu do najbliższych zakładów – np w Dzierżoniowie. Tymi 7 autobusami wozi się powietrze, bo choć tanio (na razie), to jest tu tylko 17 tys mieszkańców. Poza tym te autobusy jeżdżą tylko do godz. 15.00 i na pewno obciążają niepotrzebnie budżet. Drogi zrobiono szybko do kościołów, inne czekają. Zimą odśnieżania praktycznie nie ma (bo nie ma pieniędzy- są wydane na kulturę i zabawy, w tym zjazdy motocyklowe. Prowadzący działalność nie mogą liczyć na burmistrza, ale na ściąganie podatków już tak. Komunikację z dworcem burmistrz sprzedał prywatnemu- więc ani do Srebrnej Gory, ani do Złotego Stoku, ani do Barda w weekend nie pojedziesz i nie wrócisz. Straż miejska służy do mandatowania , policji nie uświadczysz i w łeb dostać łatwo i okradną bezkarnie

  3. Niestety bardzo wiele brakuje m.in pracy, nie ma też dobrego dojazdu do najbliższych zakładów – np w Dzierżoniowie. Tymi 7 autobusami wozi się powietrze, bo choć tanio (na razie), to jest tu tylko 17 tys mieszkańców. Poza tym te autobusy jeżdżą tylko do godz. 15.00 i na pewno obciążają niepotrzebnie budżet. Drogi zrobiono szybko do kościołów, inne czekają. Zimą odśnieżania praktycznie nie ma (bo nie ma pieniędzy- są wydane na kulturę i zabawy, w tym zjazdy motocyklowe. Prowadzący działalność nie mogą liczyć na burmistrza, ale na ściąganie podatków już tak. Komunikację z dworcem burmistrz sprzedał prywatnemu- więc ani do Srebrnej Gory, ani do Złotego Stoku, ani do Barda w weekend nie pojedziesz i nie wrócisz. Straż miejska służy do mandatowania , policji nie uświadczysz i w łeb dostać łatwo i okradną bezkarnie

  4. Bardzo wiele brakuje m.in pracy, nie ma też dobrego dojazdu do najbliższych zakładów – np w Dzierżoniowie. Tymi 7 autobusami wozi się powietrze, bo choć tanio (na razie), to jest tu tylko 17 tys mieszkańców. Poza tym te autobusy jeżdżą tylko do godz. 15.00 i na pewno obciążają niepotrzebnie budżet. Drogi zrobiono szybko do kościołów, inne czekają. Zimą odśnieżania praktycznie nie ma (bo nie ma pieniędzy- są wydane na kulturę i zabawy, w tym zjazdy motocyklowe. Prowadzący działalność nie mogą liczyć na burmistrza, ale na ściąganie podatków już tak. Komunikację z dworcem burmistrz sprzedał prywatnemu- więc ani do Srebrnej Gory, ani do Złotego Stoku, ani do Barda w weekend nie pojedziesz i nie wrócisz. Straż miejska służy do mandatowania , policji nie uświadczysz i w łeb dostać łatwo i okradną bezkarnie

Zostaw swój komentarz