Do znęcania się nad rodziną doszło w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego. 20-latek po tym, jak wszczął awanturę, zaatakował swojego małoletniego brata, powodując u chłopca obrażenia ciała. Podczas kłótni rzucał w różnymi przedmiotami w swoją matkę i ubliżał jej.

Z przeprowadzonych ustaleń wynika, że mężczyzna już od kilku miesięcy wszczynał awantury swojej matce, z którą mieszkał. Okazało się również, że 20-latek groził matce pozbawieniem życia. Okazało się też, że w listopadzie ubiegłego roku wobec młodego mężczyzny wszczęto postępowanie za przestępstwo znęcania się nad rodziną. Prokurator zastosował wtedy środki zapobiegawcze w postaci zakazu zbliżania się do najbliższych, opuszczenia ich mieszkania oraz dozór policji.

Mężczyzna po interwencji został przewieziony do policyjnego aresztu, tam też był agresywny i uderzył policjanta będącego na służbie. U funkcjonariusza, który został zaatakowany przez zatrzymanego, stwierdzono obrażenia ciała wymagające hospitalizacji.

Młody mieszkaniec powiatu kłodzkiego w prokuraturze usłyszał zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, który już zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Będzie odpowiadać za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz