• Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kłodzku na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym kierował mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Kierujący jechał z prędkością 107 km/h w obszarze zabudowanym.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna ukarany został mandatem oraz otrzymał punkty karne. Policjanci zatrzymali 34-latkowi prawo jazdy.

Warto pamiętać, że kierowca przekraczający prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wyniki pracy policjantów grupy SPEED wciąż pokazują, że nie brakuje kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu.

  • Drugą równie groźną przyczyną tragicznych wypadków drogowych jest prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.

Rano w Nowej Rudzie policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej kierował samochodem osobowym. Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kierujący posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tys. zł kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. Nietrzeźwi kierujący stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników dróg.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz