• W jednym z mieszkań w Dzierżoniowie doszło do pobicia młodego mężczyzny. Napastnikami było czterech nastolatków.

Powodem były nieporozumienia jednego z nich z pokrzywdzonym. Zaczęło się od sprzeczki 16-latka z dorosłym mężczyzną, w mieszkaniu wspólnego znajomego. Poza wymianą argumentów i epitetów doszło także do szarpaniny. Młodszy uczestnik awantury wyszedł z imprezy i poszedł do swoich trzech kolegów, gdzie opowiedział o całej sytuacji.

Chłopcy postanowili wziąć odwet. Zabrali ze sobą noże i pałkę teleskopową. Poszli tam, gdzie przebywał 25-letni mężczyzna i brutalnie go pobili, używając przy tym niebezpiecznych narzędzi. O całym zdarzeniu została powiadomiona policja. Już po chwili na miejscu pojawił się patrol, który poczynił pierwsze ustalenia.

W dochodzenie zaangażowani zostali policjanci Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego. Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani. Byli to 15-, 16- i dwóch 17-latków. 16-letni chłopiec miał przy sobie marihuanę. Dwóch usłyszało zarzut pobicia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu, dwóch kolejnych odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Prowodyr bojówki odpowie ponadto za posiadanie narkotyków.

  • Narkotyki są też przyczyną problemów innego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, prowadząc działania zmierzające do ograniczenia przestępczości narkotykowej, ustalili, że 25-letni mężczyzna może w zajmowanych przez siebie pomieszczeniach posiadać środki odurzające. Po przybyciu na miejsce potwierdzili swoje podejrzenia.

Policjanci znaleźli susz roślinny, biały proszek i tabletki. Przeprowadzone przez specjalistów badanie wskazało, że zabezpieczone substancje, to marihuana w ilości ponad 17 gramów, amfetamina – niemal 43 gramy i 19 tabletek ekstazy. W sumie to prawie 520 porcji narkotyków. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających. Ustalają także czy mężczyzna zajmował się również ich sprzedażą. Odpowie on teraz przed sądem za swój proceder.

W świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz