W godzinach wieczornych na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu doszło do potrącenia pieszego. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem osobowym mieszkaniec Wrocławia, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych, doprowadzając do jego potrącenia.

37-letni mieszkaniec Wałbrzycha z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala, gdzie po otrzymaniu pomocy medycznej powrócił do miejsca zamieszkania. Policjanci zatrzymali kierującemu 60-latkowi prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Warto pamiętać, że przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

Poprzez: KMP Wałbrzych

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz