• Dzierżoniowscy policjanci pełniący służbę patrolową, udali się do jednego ze sklepów na terenie miasta, gdzie został ujęty sprawca kradzieży. Po przybyciu na miejsce pracownik sklepu wskazał mężczyznę, który miał w swoim plecaku posiadać towar, za jaki nie zapłacił.

Były to przedmioty o małej wartości takie jak: chusteczki, naklejki, latarka, baterie, kłódka i tym podobne. Wszystko o łącznej wartości 83,50 złotych. W trakcie czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy zatrzymany wykazywał się dużą nerwowością.

Już po chwili policjanci poznali prawdziwą przyczynę zachowania, gdyż w trakcie sprawdzania zawartości bagażu, poza łupem ujawnili metalowe pudełko z zawartością suszu roślinnego, białego proszku i tabletek. W związku z podejrzeniem, iż mogą to być narkotyki ruszyła lawina czynności procesowych. W miejscu zamieszkania zatrzymanego 32-latka ujawniono kolejne substancje, których posiadanie jest zabronione oraz rośliny konopi innych niż włókniste.  Wstępne badania zabezpieczonych substancji wskazały, że zabezpieczono ponad 92 gramy amfetaminy, 194 gramy marihuany, 211 tabletek ekstazy i 5 krzewów konopi.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych i uprawę konopi, z których można było pozyskać znaczne ilości marihuany. To nie jest jeszcze koniec sprawy, dlatego Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie, aby zapewnić prawidłowy przebieg postępowania, zastosował wobec mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W tym przypadku odpowiedzialność jaką poniesie za kradzież w sklepie jest, jak widać, małym problemem.

  • Z karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności musi się liczyć inny mężczyzna zatrzymany przez dzierżoniowskich policjantów, podejrzany o usiłowanie i dokonanie szeregu oszustw metodą na tzw. „wnuczka” i „policjanta”.

86- letni mieszkaniec Dzierżoniowa telefonicznie został powiadomiony, że rzekomo jego córka pilnie potrzebuje pieniędzy na zakup drogiego leku na koronawirusa COVID-19.  Mężczyzna udał się do banku w celu dokonania wypłaty 50 tysięcy złotych.

Tam dzierżoniowscy policjanci ujęli 20-letniego sprawcę oszustwa. Mężczyzna ten jest podejrzany o dokonanie i usiłowanie dokonania kilkunastu czynów podobnych na szkodę innych osób z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Na bazie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz